UWAGA!

Strażacy dokończą budowę strażnicy

 Elbląg, Strażacy dokończą budowę strażnicy
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu ogłosiła przetarg na kolejny etap budowy strażnicy przy ul. Łęczyckiej. Strażacy mają się do niej przeprowadzić do końca 2021 roku.

- Mamy nadzieję, że uda się wszystkie prace wykonać w 2021 roku. Czekamy na dodatkowe środki, by móc ogłaszać kolejne przetargi, w tym na budowę garażu wielofunkcyjnego, który ma stanąć przy strażnicy – mówił nam jeszcze we wrześniu ubiegłego roku bryg. mgr inż. Robert Licznerski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Kolejne środki na budowę pochodzące z budżetu państwa zostały strażakom już przekazane, czego dowodem jest nowe postępowanie przetargowe, które ogłosili jeszcze w grudniu. Dotyczy wykonania robót budowlanych, instalacyjnych i drogowych (m.in. ulic i parkingów) na terenie nowej strażnicy i przyległej do niej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 wraz z dostawą i montażem m.in. klimatyzacji, wentylacji, instalacji przeciwpożarowej, telewizji przemysłowej, alarmów i innych instalacji teletechnicznych. Przetarg obejmuje także dostawę wyposażenia całej komendy wraz z budową... sauny.

Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać swoje oferty do 22 stycznia. Przy ocenie ofert znaczenie będzie miała cena (60 procent oceny), okres gwarancji na roboty budowlane (20 procent) i okres gwarancji na dostawę wyposażenia (20 procent). Prace mają być zakończone do 31 października 2021 r.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tytuł clicbaitowy - strażacy dokończą budowę strażnicy. .. Ja cy strażacy Komendant będzie murował z zastępcą?
 • Przecież to grozi katastrofą budowlaną, czy strażacy mają uprawnienia budowlane ? Chyba nie. Strażacy są od gaszenia pożarów, a nie od budowy, no chyba, że to nowy kierunek naszego najlepszego PiSowskiego rządu. Być może do budowy dołączą nasi elbląscy posłowie PiS, których oczkiem w głowie zawsze były remizy strażackie w Elblągu.
 • @Tralala - A Ty jak wykanczasz dom to robisz ty Ty czy ekipa budowlana? A jak mówisz że musisz naprawić samochód robisz to Ty czy mechanik? Głupie czepianie
 • Nic w tym Elblagu nie jest zrobione porządnie od deski do deski. .. .wszystko podklejone, załatane, kijem podparte. Ludzie czasem na REFERENDUM, bo ja tu mieszkanie kupiłem i mam teraz włosy wyrywać z głowy, bo zamieszkałem w mieście zarządzanym przez ludzi bez kompetencji i pomysłu?
 • Faktycznie mylący tytuł, wchodząc na artykuł od razu wczytywałem się gdzie jest napisane ze strażnicy będą kończyć budowę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  blabla(2021-01-11)
 • A co z helikopterem pożarowym? Ladowisko tez wybudują? No bo jak nie dojadą poprzez korki drogowe to może z helikoptera gasić bedom?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  anonim nie gall(2021-01-11)
 • Wstyd porazka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  ***** ***(2021-01-11)
 • Jak mówie ide budować dom to tak ja buduję to samo z samochodem. Idąc Twoją logiką to tytuł powinien być. Podatnicy będą budować strażnicę - w końcu nasze pieniądze.
 • @Ja mam dość - ja też mam ten problem. tu są stare komunistyczne rządy. Nawet młodzi robią to co starzy im karzą czyli nic :)szkoda, bo to ładne miasto dobrze połozone, szkoda. referendum kiedyś było, ale ludzie odwołali, ale potem ci sami zostali przywróceni rada miejska. hahahahahah
 • @Ja mam dość - elbląg ma pecha co do włodarzy. to fakt niestety. ludzie głosują na stare ludzie, co myślą tylko o emeryturce i kapciach.
 • przedsiębiorcy i inni pracujący zbudują tak jak wszystko inne tylko, ze nikt o tym nie mówi. urzędnicy nic nie dają tylko wszystko im się należy. Ponadto głowy zadzierają jakby byli królami świata. Oni sa dla nas nie odwrotnie.
 • Tfu co za clicbaitowy tytuł. Nie zniżajcie się do poziomu największych gó#no portali.
Reklama