UWAGA!

Strażnicy kontrolują paleniska

 Elbląg, Strażnicy kontrolują paleniska
fot. arch. SM w Elblągu

Podczas codziennej służby strażnicy interweniują w sprawie zgłoszeń mieszkańców dotyczących spalania odpadów, ale sami również nie pozostają obojętni i reagują, kiedy zauważą nieprawidłowości.

W ostatnim okresie strażnicy miejscy kontrolowali posesje - budynki mieszkalne, ale i zakłady pracy pod kątem spalania odpadów.

Interweniowali na jednym ze złomowców, gdzie mężczyzna wypalał kable elektryczne, a kolejni "ogrzewali się" spalając palety w koksowniku zrobionym z beczki. Nieprawidłowości wykazały również kontrole w dwóch warsztatach samochodowych, gdzie zamiast oleju opałowego w piecu wypalany był olej silnikowy. W wyniku przeprowadzonych w tym tygodniu kontroli pięć osób zostało ukaranych mandatem karnym, a wobec trzech zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

Od początku 2021 r. roku strażnicy przeprowadzili ponad 150 kontroli palenisk, wystawili 16 mandatów karnych, a cztery osoby zostały pouczone. Niestety, ale elblążanie wciąż zapominają, że odpady muszą trafić do kosza, a nie do pieca.

Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zapraszam do wioski Dąbrowa obok Elbląga ul Jodłowa tam gdzie się paliła stolarnia. Nadal pali odpadami po meblach i nikt z Tym nie robi. A w całej wiosce śmierdzi.
 • Już widzę pani strażniczko jak olej silnikowy - trafia do. .. kosza.
 • Palety przecież zrobione są z desek z drewna, więc o co im chodzi?
 • Nie no rozumiem płyty meblowe, ale palety z czystego drewna, w czym problem? Chyba z myśleniem
 • ttt Palety naturalne drewno Palanty.
 • Proponuję pomyśleć o dokarmianiu ptaszków. Może w bażantarni i okolicach wysypać słonecznik. Mamy tyle różnych ptaków. Ja osobiście już nie mam funduszy a końca zimy nie widać. Jak zaczynałam dokarmiać były 2 kosy. Obecnie jest ich 22 nie licząc drobiazgu i 3 myszołowów. Dziennie kilo słonecznika, jabłka, i orzechy. Jak komuś zbywa słonecznik czy jabłka lub gruszki to z przyjemnością podjadę. Pszenicy, kukurydzy i owsa nie chcą jeść.
 • Nieprawidłowości wykazały również kontrole w dwóch warsztatach samochodowych, gdzie zamiast oleju opałowego w piecu wypalany był olej silnikowy. --- Sprawdźcie wszystkie salony samochodowe i ich warsztaty a takich jak wyżej będzie cała masa. Na złomowcach spalanie wszystkiego, co da się spalić to norma a palenie kabli to już naprawdę wielkie świństwo !
 • Zapraszamy po 16stej naprzeciw LOK ul. Skrzydlata, dom jednorodzinny. Nie idzie okna otworzyć ani oddychać, z komina wali czarny dym ale zawsze niemal codziennie po godzinie 16stej, gdy SM już nie pracuje i często także z tzw. płaskich wierzowcöw.
 • Technosan ul Dojazdowa 16 c trują nas a SM ani UM ani nawet kontrole z Olsztyna nic nie dały. Czarny duszący dym codziennie. Można im.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Dxcxcc(2021-02-12)
 • Dokładnie płyty meblowe to racja, ale palety przecież są z drewna, to co w tym dziwnego, że ktoś pali drewnem?
 • Na Stoku dusimy z braku tlenu. Stan powietrza bardzo zły. Alarm!!!
 • APEL DO STRAZY MIEJSKIEJ. Bardzo proszę o częste kontrole na ul Obrońców Pokoju przecinającą Robotniczą Czym Oni palą ? Okna nie można otworzyć ani rano, ani wieczorem. Paskudni truciciele. Za nic mają ludzi i ich zdrowie. Jak ja bym dorwała jednego z drugimi, to bym osobiście włożyła jego ryj do pieca, żeby trochę powdychał tego g. .. na. to może wtedy by dotarło.
Reklama