UWAGA!

Stypendia dla zdolnych muzyków

Czterech uczniów szkół muzycznych nominowanych przez Fundację Elbląg otrzyma pomoc finansową w wysokości 200 zł w ramach programu stypendialnego "Otwarta Filharmonia Agrafki Muzycznej". Niestety, nie ma w tym gronie elblążan.

Program "Otwarta Filharmonia Agrafki Muzycznej" skierowany jest do wybitnie uzdolnionych, niezamożnych uczniów szkół muzycznych II stopnia. Prowadzi go Fundacja Elbląg we współpracy z Fundacją J&S Pro Bono Poloniae.
     Fundacja Elbląg objęła swym zasięgiem trzy szkoły muzyczne: Zespół Szkół Muzycznych w Elblągu, Ogólnokształcąca Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku i Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Gdańsku - Wrzeszczu. Proces nominacyjny odbywał się w trzech etapach: nabór kandydatów, przesłuchania oraz posiedzenie Komisji Stypendialnej.
     - Wpłynęły do nas 23 wnioski z gdańskich szkół muzycznych - mówi Dorota Parzyszek z Fundacji Elbląg, koordynator programu.- Niestety, elbląska szkoła nie zgłosiła ani jednego kandydata na przyszłego stypendystę.
     Ostatecznie Zarząd Fundacji Elbląg poparł nominację 21 kandydatów. 20 spośród nich zaproszono na przesłuchania. Komisja stypendialna zdecydowała się przyznawać po 200 zł miesięcznie w roku szkolnym 2005/2006 w sumie 29 uczniom. W tym gronie znalazła się czwórka nominowanych przez Fundację Elbląg.
     Komisja przyznała także stypendia warsztatowe. Jest to gwarancja udziału w dziesięciodniowych warsztatach muzycznych, które odbywać się będą jesienią br. Otrzyma je siedem osób, w tym dwie nominowane przez Fundację Elbląg.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Może fundacja pomyliła się z nazwą powinno być Fundacja Gdańsk i znowu biedne miasto wspomaga bogaty Gdańsk
  • Dyrekcja elbląskiej Szkoły Muzycznej niestety oddziałuje swoją głupotą na niekorzyść naszych uczniów. A mamy wybitnych w Elblągu, lecz w tej szkole robi się wszystko, żeby ich zniechęcić do muzyki.
Reklama