UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia premiera

W każdej szkole znajdują się uczniowie uzdolnieni, którzy swoja wiedzą góruje i to znacznie nad pozostałymi kolegami i koleżankami. To właśnie dla nich Prezes Rady Ministrów funduje specjalne stypendia. Mają one pomóc szkolnym prymusom w rozwijaniu kariery.
     
     We czwartek w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zaprezentowano grupę 24 stypendystów premiera Jerzego Buzka. Najlepsi uczniowie elbląskich szkół średnich otrzymali z rąk Marka Gliszczyńskiego, wiceprezydenta miasta honorowe dyplomy z gratulacjami od premiera.
     - Jest nam bardzo miło, że pokłada się w nas nadzieję - powiedziała w imieniu wszystkich stypendystów Magdalena Żydzik, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego. - Wyróżnienie to tratujemy jak bodziec do dalszej pracy.
     Stypendia prezesa rady ministrów otrzymują uczniowie szkół średnich, którzy otrzymali świadectwa promocyjne do następnej klasy z wyróżnieniem lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Wysokość stypendium w roku szkolnym 2000/2001 wynosi 217 zł.
     Obecna na uroczystości Anna Korzeniowska, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu nie zapomniała o pedagogach i ich wkładzie w wyniki elbląskich stypendystów. Podziękowała im za trud włożony w nauczanie. To dzięki nim elbląscy uczniowie mają szansę osiągnąć wiele w życiu zawodowym.
     - Stypendium premiera nobilituje do wzmożonej pracy, jest początkiem kariery - powiedział wiceprezydent. - Europa stoi jest dla was otwarta. Dyrektorzy szkół i nauczyciele będą stawiali was za wzór.
     Wśród gości zaproszonych na uroczystość znalazła się również Grażyna Kluge, dyrektor elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Według niej stypendyści są wizytówką naszego miasta i swoich szkół.
     Sławomir Procajło, maturzysta z Liceum Technicznych w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych wyróżnienie premiera otrzymał po raz pierwszy. Będzie ono mocnym argumentem w rozmowach z uczelniami wyższymi.
     - Pieniądze ze stypendium przeznaczę na zakup podręczników do matury - powiedział Sławomir Procajło.
     Sławomir otrzymał stypendium za osiągnięcie w trzeciej klasie średniej oceny 5,14.
     Uroczystość wręczenia dyplomów zakończył koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli elbląskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
     W grupie 24 stypendystów jest tylko dziewięciu mężczyzn.
     (pr)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama