UWAGA!

Sukienki marzeń

Elbląg, Sukienka turniejowa kosztuje kilka tysięcy złotych. Jej projektowanie, szycie i ozdabianie trwa od około dwóch do czterech tygodni...
Sukienka turniejowa kosztuje kilka tysięcy złotych. Jej projektowanie, szycie i ozdabianie trwa od około dwóch do czterech tygodni...(fot. AJ)

Jedne urzekające, inne eleganckie, seksowne, sportowe, a niektóre banalne lub po prostu mało wyszukane - w czasie turnieju tańca towarzyskiego to sukienki rządzą na parkiecie.

Dla tancerki sukienka jest czymś więcej niż tylko strojem, w którym prezentuje się sędziom i publiczności. Te najpiękniejsze to prawdziwe dzieła sztuki krawieckiej. Są takie, które powstają na zamówienie, i takie z kolekcji prêt-à-porter.
       Niektóre tancerki przychodzą do pracowni krawieckiej z własnymi pomysłami, inne korzystają z pomysłów krawcowych i firm specjalizujących się w tworzeniu strojów na parkiet. Każda sukienka jest szyta i ozdabiana ręcznie, według indywidualnego projektu. I jak to bywa w przypadku ręcznej roboty oraz autorskich pomysłów, zdarzają się modele przepiękne, zdarzają nieudane. Nie zawsze to, co nieźle wygląda na papierze, dobrze wygląda w ostatecznej formie, na wieszaku. Tak więc stworzenie wyjątkowej sukienki do tańca to wypadkowa różnych czynników: umiejętności projektanta, krawcowej, pomysłów, doboru materiałów i zdobień oraz gustu tancerki i jej doradców.
      
       Czytaj całość
      
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama