UWAGA!

SuperW gotowi lecieć do walki z biedą!

 Elbląg, SuperW gotowi lecieć do walki z biedą!
fot. nadesłana

Kilka dni temu do swoich nowych zadań wdrażali się elbląscy SuperW, czyli wolontariusze elbląskiej Szlachetnej Paczki. Szkolenia dają pewność, że są oni gotowi spotykać się z rodzinami i przekazywać im impuls do zmian. To wolontariusze są łącznikami pomiędzy rodzinami a Darczyńcami, w zasadzie od dziś do finału. Podczas tego wdrożenia przygotowanych zostało 18 SuperW, a to oznacza, że elbląska Szlachetna Paczka jest w stanie pomóc 54 rodzinom. To nasi superbohaterowie! A w Elblągu są oni bardzo potrzebni. Dziś ostatni dzień rekrutacji.

- Dlatego tak ważni są wolontariusze, to ich liczba i determinacja wskażą do ilu rodzin dotrzemy. Ale liczy się także dobro, które jest w nas, elblążanach, zaszczepione. Potrzebujemy teraz tylko zaangażowania naszej lokalnej społeczności, żeby stworzyć Szlachetny Elbląg. W końcu jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – mówi Sandra Szewczyk, Lider Rejonu Elbląg Południe.
       W Elblągu zostały utworzone dwa rejony: Elbląg Północ i Elbląg Południe, ale wszyscy tworzą Drużynę SuperW. – To przede wszystkim wspaniali ludzie, niesamowite osobowości, zupełnie różne charaktery. Ale jest coś, co ich łączy: supermoc. Oni wszyscy chcą pomagać, przekazywać impuls do zmian i motywować do stawania się bohaterem swojego życia każdego dnia – dodaje Sandra Szewczyk – Współpraca z nimi to dla mnie ogromna przyjemność i nieskończone źródło inspiracji!
      
       Bieda nie oszczędza nikogo… ale z biedą można walczyć! W 2014 roku, dzięki wolontariuszom, Paczka dotarła do 19 tys. rodzin. Połączyliśmy 700 tys. darczyńców z 76 tys. ubogich. W tym roku i Ty możesz nam w tym pomóc! Jak?
       Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki i podejmij walkę z biedą!
Zgłoś się na: www.superw.pl.
       Czekamy na Ciebie do 15 października!
      
       Kontakt z elbląską Szlachetną Paczką:
       fb.com/szlachetnyelblag
       szlachetnyelblag@gmail.com
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Szlachetnej Paczki
      

      
organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dałem lajka, niech mają !!!
 • Piękna akcja ludzi z cudownym sercem. Też bym się przyłączył ale wyrzucili mnie na ulicę a to co zostało po mnie pewnie, i tak nikt tego nie chciałby, zutylizowali. Liczyłem na emeryturę jednak ponowili windykację - znaczy zdublowali, więc sami rozumiecie, ci co czytają, muszą windykować o tyle więcej o ile czasu od ostatniej windykacji minęło. Miasto mogłoby się przyłączyć do takiej akcji gdyby dysponowało 500 a nie 300 milionami w budżecie. No nie?
 • Boże... kto w to uwieży ? Juz raz sld bylo u władzy.. np. Afera RYWINA ... PAMIETAMY.. CI SAMI LIDZIE W SEJMIE.. OSTATNIO WYSZŁO ŻE OLEKSY (NIE ŻYJĄCY JUŻ) BYŁ DONOSICIELEM (LATA 70-78)!!! WSTYD NA DODATEK KOALICJA RZĄDZACA NADAŁA JAKĄŚ TAM SALĘ JEGO IMIENIEM.. W ŻYCIU NIE ZAGŁOSUJĘ NA TYCH KŁAMC?W
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  xbxbxb(2015-10-13)
 • Te wieża wyluzuj. Bieda to nie wstyd, Ty chyba nie możesz się pochwalić znajomością pisowni, więc milcz. Albo ZAMILCZ
 • Analfabeto nieżyjący też jest razem. Może biedaku podzielić się jeszcze czymś ?
 • może tylko tyle - dodam od siebie, że ani Oleksemu oskarżonemu o szpiegowanie ani też temu który to przestępstwo jemu zarzuć, nic nie zrobiono. całkiem poważne państwo.
 • "Analfabeto nieżyjący też jest razem. Może biedaku podzielić się jeszcze czymś ?"- z bulem muszem powjedźeci, rze jusz ciem lóbję, cociem tó pszygnało s pódelka dróchó?
 • Super idea, tylko dlaczego robi się z wolontariuszy superbohaterów? a tymczasem najważniejszą część zadania robią darczyńcy, bo to darczyńcy kompletują paczkę. wolontariusz jest tylko pośrednikiem w przekazaniu daru, więc nie przesadzajmy z tym dziękowaniem. wiem, jak wygląda zebranie paczki, byłam jednym z darczyńców. nie umniejszam zasług wolontariuszy, ale tu przede wszystkim podziękowania należą się darczyńcom, oni też organizują paczki w ramach wolontariatu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  darczynca(2015-10-15)
 • Akcja szlachetna oczywiście. Jednakże wystarczyłoby opodatkować w tym kraju choć jeden hipermarket (dla bardzo niekumatych - hipermarkety nie płacą w Polsce podatków; np. Biedronka - upłynnia z Polski 6,2 mld zł rocznie nieopodatkowanej kasy, która prana jest gdzieś między Kajmanami a Lisboną) - wówczas byłoby dostatecznie dużo kasy, by zapełnić każdą "palącą" dziurę w budżecie, zamiast kolejnego samoopodatkowywania się społeczeństwa w imię walki z biedą.
 • Szlachetna paczka powinna być wyłącznie dla ludzi starych i niepełnosprawnych. Rodzicom, którzy maja dzieci jedno czy sześć należy bezwzględnie i obowiązkowo dać prace. Wiem z doświadczenia, ze nie wszyscy chcą pracować, bo im się, ,nie opłaca", gdyż pomoc społeczna da tyle zasiłków co by zarobił. Po co więc rano wstawać jak można leżeć i mieć Tak być nie powinno. Każdy musi pracować,
 • To przecież niemożliwe żeby nie płacili podatku. Byłaby to anarchia z której każdy anarchista byłby zadowolony. Smoliste dudy podajesz.
 • Zaintrygowały mnie te "łapki w dół". O co Wam chodzi?
Reklama