UWAGA!

Surferzy przeciwko białaczce

 
Surferzy przeciwko białaczce
fot. nadesłana

Kilkunastu surferów weźmie udział w zawodach kitesurfingowo-windsurfingowych „Ślizgamy się dla Mata”, które odbędą się 24 sierpnia o godz. 12 na plaży w Kadynach. Zawody są elementem akcji Dnia Szpiku w trakcie, której mieszkańcy Elbląga i okolic będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS.

Dodatkowo w trakcie wydarzenia odbędą się turnieje plażowej piłki nożnej i siatkówki. Organizatorzy przygotowali również zawody familijne, w których będzie można wygrać cenne gadżety oraz nagrody przekazane przez sponsorów. Imprezę zakończy koncert Tomasza Steńczyka z zespołem. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie chorego na białaczkę Mateusza Zalewskiego.
      
       Długodystansowe zawody kitesurfingowo-windsurfingowe będą jednym z głównych elementów Dnia Szpiku, który już w najbliższy weekend odbędzie się na Plaży Srebrna Riwiera w Kadynach.
       W zawodach wezmą udział surferzy za całej Polski, w tym m.in. Kuba Kołakowski jeden z najlepszych polskich zawodników Freestyle w windsurfingu. Oprócz regat organizatorzy planują również pokazy Freestyle w windsurfingu i kitesurfingu, a także warsztaty le parkur i freerunning (fr. sztuka przemieszczania się). Warsztaty przeprowadzi biskupiecka grupa tańca akrobatycznego Bc3Run.
       Finałem imprezy będzie koncert Tomasza Steńczyka, zwycięzcy m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Warszawskiego Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” i krakowskiego Grechuta Festival.
      
       Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję do wzięcia udziału w amatorskich zawodach piłki i siatkówki plażowej. Rodziny, które odwiedzą w sobotę plażę w Kadynach będą także mogły wziąć udział w zawodach familijnych. Wśród dyscyplin rodzinnych znajdą się m.in. turniej strzelecki, zawody na orientację oraz wyścigi w workach, itp.
       W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS. Badanie będzie przeprowadzone metodą pałeczkową. Celem jest zjednoczenie, jak największej grupy ludzi chcących pomóc w leczeniu osób chorych na białaczkę.
      
       - Obecnie w Polsce, co godzinę kolejna osoba dowiaduje się, że jest chora na białaczkę. Tę bezlitosną diagnozę słyszą ludzie w różnym wieku i z różnych klas społecznych. Dla wielu z nich jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych. Im większa baza dawców tym większa szansa na pomoc chorym, dlatego im więcej osób przyłączy się do idei DKMS, tym więcej ludzi będzie mogło wygrać z chorobą – mówi Piotr Tabiś, współorganizator akcji Ślizgamy się dla Mata i Dnia Szpiku w Kadynach.
       W trakcie akcji będzie można zakupić cegiełki wartościowe, specjalnie przygotowane koszulki oraz produkty spożywcze. Całość dochodu z imprezy zostanie przekazana na leczenie chorego na białaczkę Mateusza Zalewskiego.
      
       Udział w zawodach można zgłaszać elektronicznie pod adresem: slizgamysiedlamata@wp.pl oraz pod numerem telefonu: 606 682 325 oraz od godz. 10 24 sierpnia na plaży w Kadynach.
      
       Harmonogram akcji Ślizgamy się dla Mata i Dnia Szpiku
       10.00 - 12.00 Rejestracja zawodników
       11.00 Rozpoczęcie rejestracji dawców Szpiku
       12.00 Oficjalne rozpoczęcie akcji Ślizgamy się dla Mata
       12.10 Odprawa zawodników regat windsurfingowo-kietesurfingowych
       12.15 Losowanie drużyn w turniejach piłki siatkówki plażowej
       12.30 Rozpoczęcie zawodów familijnych
       14.00 Licytacja charytatywna
       16.00 Pokaz i warsztaty grupy tańca akrobatycznego Bc3Run
       18.00 Zakończenie zawodów i rozdanie nagród
       19.00 Zakończenie rejestracji dawców szpiku
       19:30 Zajęcia i warsztaty fitness
       21.00 Koncert Sobieraja, Szkody i Millera
       23.00 Koncert Tomasza Steńczyka
       Zapraszamy.
      
Organizatorem akcji jest szkółka kitesurfingu i windsurfingu Soulriders.pl.

       ----art. sponsorowany----

      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie