UWAGA!

Światełko z Betlejem na świątecznym stole

 
Elbląg, Dziś Światełko z Betlejem trafi do rąk elblążan
Dziś Światełko z Betlejem trafi do rąk elblążan (fot. arch. AD)

Kilka dni temu elbląscy harcerze odebrali od olsztyńskich druhów Betlejemskie Światło Pokoju. Dziś, 22 grudnia, podzielą się nim z elblążanami. Uroczystość rozpocznie się o godz. godz. 17 na dziedzińcu Galerii El. Przekazywanie Światełka Pokoju będzie kontynuowane podczas mszy świętej w Katedrze św. Mikołaja o godz. 18.

Betlejemskie Światełko Pokoju to symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów. BŚP zorganizowało Austriackie Radio i Telewizja (ORF) po raz pierwszy w 1986 roku, jako część działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, potrzebujących. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci, którzy roznosili ogień do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia do każdego dotarł symbol pokoju, braterstwa, miłości.
       Kilka dni temu elbląscy harcerze przejęli Światełko od druhów z Olsztyna, a dziś chcą podzielić się nim z elblążanami. Uroczystość odbędzie się o godz. 17 na dziedzińcu Galerii El oraz podczas mszy świętej w Katedrze św. Mikołaja o godz. 18. Należy zabrać ze sobą lampiony.
       Niech motto tegorocznej drogi Betlejemskiego Ognia - Wyjdź z cienia - odważ się być dobrym! - towarzyszy nam w czasie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz przyszłym 2014 roku.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Światełko od olsztyna na nasz stół -NIGDY !!!!!Zmuszanie na siłę brania od tych z bagien to policzek. Czujemy się mieszkańcami Wybrzeża-Pomorza i wara od nas olsztyniaki.
Reklama