UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światełko z Betlejem przyjedzie do Elbląga

 
Elbląg, Światełko Betlejemskie będzie można zabrać do domu, by zapłonęło na świąteczny stole
Światełko Betlejemskie będzie można zabrać do domu, by zapłonęło na świąteczny stole (fot. arch. AD)

Dziś (16 grudnia) elbląscy harcerze odbiorą Światełko Betlejemskie od olsztyńskich druhów, by w poniedziałek (22 grudnia) przekazać je mieszkańcom naszego miasta.

Betlejemskie Światełko Pokoju to symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów. BŚP zorganizowało Austriackie Radio i Telewizja (ORF) po raz pierwszy w 1986 roku, jako część działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, potrzebujących. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci, którzy roznosili ogień do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia do każdego dotarł symbol pokoju, braterstwa, miłości.
       Motto tegorocznej drogi Betlejemskiego Ognia brzmi "Pokój jest w nas" na przypomnienie słów świętego Jana Pawła II: „Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”.
       Światełko trafiło do Polski ze Słowacji, a do Elbląga przyjedzie z Olsztyna.
       - Dziś odbieramy Światełko Pokoju od olsztyńskich druhów, by w poniedziałek (22 grudnia) przekazać je elblążanom - mówi Ewelina Dżugan, komendant elbląskiego Hufca ZHP. - Wszystkich chętnych zapraszamy o godz. 13 na dziedziniec muzeum. By płomień nie zgasł najlepiej zabrać go zapalając znicz - radzi. - Być może, wzorem lat ubiegłych, z lampionem odwiedzimy również samorządowców czy służby mundurowe, jeżeli, oczywiście, ich przedstawiciele nie przyjdą w poniedziałek do muzeum.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • a może by tak przekazać to światełko do Braniewa i spróbować jeszcze dalej?
  • Wysoka, nie dogmatyczna nauka z biologii dowodzi, że komórka każdego zdrowego organizmu, także zbiorowego np. mrówek czy pszczół, realizuje w 90—98% potrzeby tegoż organizmu, a w 2—10% swoje własne. W miarę jak te proporcje są łamane i zwiększa się zaspokajanie potrzeb własnych — kosztem całego organizmu — przez komórki, organizm choruje, a następnie umiera. Pierwszą myślą zdrowej komórki jest – cały organizm. Pierwszą myślą chorej komórki, w skrajnym przypadku komórki rakowej – jest własny interes. Ludzkość — jako organizm zbiorowy — funkcjonując według reguł komercyjnej ekonomii globalnej z mechanizmem pieniądza odsetkowego na zasadzie „egoistycznej wolności bez żadnej odpowiedzialności, czyli Róbta Co Chceta” – znajduje się w stadium ciężkiej choroby.
  • od olsztyna nic nie chcemy niech się olsztyn od nas od*****li.
  • A pióro ze skrzydła Jarchanioła kiedy dotrze ?
Reklama