UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światowid w budowie

 
Elbląg, Na razie są tu surowe ściany, na koniec to całkiem nowe pomieszczenie zamieni się w pracownię malarstwa
Na razie są tu surowe ściany, na koniec to całkiem nowe pomieszczenie zamieni się w pracownię malarstwa (fot. Anna Dembińska)

Światowid zmienia się diametralnie, trwa jego rozbudowa, przebudowa i remont. Na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już widać zarys zmian. Powstanie m.in. nowa sala kinowa, która pomieści 70 osób, pomieszczenie, które zamieni się w dobrze doświetloną pracownię malarstwa czy nowa trybuna na sali sportowo – widowiskowej. Zobacz więcej zdjęć.

Przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich Światowid trwa. Zmieni się m.in. sala sportowo – widowiskowa, w której odbywały się na przykład coroczne kiermasze wielkanocne i bożonarodzeniowe.

- Powstanie tu dodatkowa trybuna, w tej chwili kładziemy tynki, instalacje i wentylację. Sala będzie uzbrojona w taki sposób, że będzie tu można montować oświetlenie, nagłośnienie w różnej konfiguracji – mówił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid i dodał, że po modernizacji pomieści się w niej ok. 600 osób (do tej pory było to ok. 400 osób).

Zakładano, że remont tej sali potrwa do końca października, okazało się jednak, że termin ten wydłuży się.

- Po odkryciu warstwy parkietu wyłoniła się jeszcze jedna, stara podłoga – wyjaśnił Antoni Czyżyk i dodał, że w związku z tym trzeba było zaprojektować na nowo tę część.

Ciekawym miejscem będzie także pracownia malarstwa sztalugowego, którą dobudowano do ściany budynku (z jej okien widać lodowisko Helena). Światło będzie do niej wpadało z okien, a także z góry, poprzez spore świetliki.

Zmieni się także przestrzeń kina Światowid, powstanie całkiem nowa sala przeznaczona dla 70 osób (obecnie filmy wyświetlane są na dużej sali oraz w sali kameralnej), inaczej będzie wyglądał hol.

- Jesteśmy w tej chwili na etapie montażu instalacji okiennej i wykonywania elewacji zewnętrznej. Dachy są pokryte i ocieplone – wyliczał Antoni Czyżyk. - Po zakończeniu inwestycji przybędzie nam 1800 mkw. nowej powierzchni. To ogromna przestrzeń, w jej projektowaniu brali udział również pracownicy CSE Światowid.

Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawią się odpowiednie platformy, winda, oznaczenia.

Kiedy zakończy się przebudowa, rozbudowa i remont CSE Światowid? Jak przewiduje dyrektor tej jednostki w trzecim kwartale przyszłego roku.

Antoni Czyżyk podkreślał również, że instytucja cały czas funkcjonuje, co – według niego – nie byłoby możliwe bez pomocy miasta (udostępnia ono instytucji magazyny przy ul. Lotniczej, pozwala korzystać z obiektów miejskich).

Całkowity koszt projektu to ok. 23,7 mln zł, z czego ok. 12,2 mln zł to dofinansowanie unijne, ok. 9,3 mln zł to pieniądze pochodzące z samorządu województwa i ok. 2,2 mln zł to środki własne instytucji.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama