UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światowy Dzień Konsumenta

Elbląg, Światowy Dzień Konsumenta

Tegoroczny Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest pod hasłem „Nasze pieniądze, nasze prawa”. Jego celem jest przybliżenie słabszym uczestnikom rynku ich praw oraz chroniące interesy konsumentów instytucji. Z tej okazji ruszyła dziś nowa odsłona strony internetowej Międzynarodowej Sieci Ochrony Konsumentów.

Z okazji przypadającego dziś Dnia Konsumenta pod adresem www.icpen.org, ruszyła nowa odsłona strony internetowej Międzynarodowej Sieci Ochrony Konsumentów (ICPEN – Internationial Cooperation and Enforcement Network), która zrzesza 36 państw na świecie. Stronę wzbogacono o nowe funkcje, które pomogą konsumentom szybko i bez problemów dotrzeć do konkretnych informacji, gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdy łamane są ich prawa, jak rozwiązywać spory o charakterze transgranicznym (m.in. za pośrednictwem strony www.econsumer.gov), a także jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie i uniknąć licznych pułapek zastawianych na konsumentów w sieci. Na stronie znajduje się również baza projektów edukacyjnych zawierających przykłady programów realizowanych przez różnie kraje, które odnoszą się do kwestii podnoszenia świadomości konsumentów w istotnych dla nich kwestiach (np. projekt Belgii na temat reklamy wprowadzającej w błąd i różnych zagrożeniach związanych z transakcjami online). W bibliotece znaleźć można liczne dokumenty z zakresu ochrony konsumentów w poszczególnych państwach. Strona dostępna jest w języku angielskim.
       W naszym kraju działania związane z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów podejmuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W sprawach indywidualnych bezpłatną pomoc prawną konsumenci mogą uzyskać m. in. u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów.
       Rzecznicy konsumentów bezpłatnie telefonicznie, przez Internet bądź bezpośrednio w biurze, udzielają porad prawnych, podejmują interwencje i mediacje z przedsiębiorcami. Rzecznik konsumentów w sprawach o wykroczenia na szkodę konsumentów jest oskarżycielem publicznym w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. W Elblągu Powiatowy Rzecznik Konsumentów ma siedzibę przy ul. Saperów 14a, tel. (055) 239 49 09.    
         
       Źródło: UOKiK
      
      
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Mam pytanie odnośnie zdania --- Elbląski rzecznik ochrony praw konkurencji i konsumentów, jest oskarzycielem publicznym na podstawie kodeksu do spraw wykroczeń. W odniesieniu do jakich przepisów można interpretować SPRAW WYKROCZEŃ ??
Reklama