UWAGA!

Świece znów zapłonęły przed sądem

 
Elbląg, Świece znów zapłonęły przed sądem
(fot. Michał Skroboszewski)

 Grupa elblążan z ruchu „Rozmawiajmy o demokracji” wróciła z pikietą pod Sąd Okręgowy w Elblągu. Tym razem nie w sprawie wolnych sądów, ale w proteście przeciwko ich zdaniem nagminnemu łamaniu konstytucji przez obóz rządzący. Zobacz zdjęcia.

- Jesteśmy tu znowu, bo sami wiecie jak jest z naszą konstytucją. Od dwóch lat jest łamana, nieprzestrzegana – mówił do uczestników pikiety Tadeusz Kawa, jeden z liderów ruchu „Rozmawiajmy o demokracji” w Elblągu. - A my w zasadzie jesteśmy bezsilni.
       W lipcu mieszkańcy Elbląga zbierali się pod Sądem Okręgowym w Elblągu, aby pokazać swój sprzeciw w sprawie procedowanych wówczas w parlamencie tzw. „ustaw sądowych”. Był to element ogólnopolskiej akcji przeciw działaniom obozu władzy. Tamte protesty odniosły umiarkowany sukces, bo prezydent Andrzej Duda zdecydował się zawetować dwie ustawy.
       Dziś Andrzej Duda przedstawił dwa swoje projekty ustaw, które regulują kwestie z zawetowanych wcześniej aktów prawnych. Wezwał także do zmiany konstytucji, ale z tego projektu wycofał się po kilku godzinach, po spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych.
       - Nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu to co jest prezentowane, jest wbrew konstytucji, trójpodziałowi władzy. Nasz protest jest nadal aktualny: chcemy osiągnąć taki stan, jaki powinien być – mówiła Teresa Bocheńska, uczestniczka pikiety.
       Zgodnie z lipcową tradycją przed sądem zapłonęły świece. Organizatorzy wystawili też napis „Konstytucja to my”. - Uważam, że każdy z nas jest takim strażnikiem konstytucji. My to mamy w sercu, to są nasze wartości – kontynuował Tadeusz Kawa.
       Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy rozeszli się do domów. Takie pikiety mają być organizowane w każdy poniedziałek.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No bo pęknę elblazkowo się zebrało hehe Ok 20 osób i tłok brawo brawo brawo ELBLAG jesteśmy zjednoczeni ku chwale ojczyzny ;)
 • Kto dał tym ludziom biało-czerwoną flagę Polski. Powinni tyrzymać swoją flagę, czyli tą z sierpem i młotem.
 • Masakra!! Idźcie do domu pierogi Klein! !! Wnuków pilnować! Wstyd i chańba!!!!
 • nudo im na emeryturze to wymyślają bzdury szkoda że u nas nie ma jak w rosji, wpadłoby zomo i rozje. .. towarzycho i po krzyku
 • Przepraszam hańba *
 • Poważnie??:) A GMO, referendum Komorowskiego wszystkie jowów , inicjatywy obywatelskie pod którymi podpisały się miliony obywateli zmielone i wyrzucone do kosza. W sprawie obowiązku szkolnego 6 Latków nawet dwukrotnie. Wybór sędziów przed upływem kadencji. Nie róbcie teraz przedstawienia. Kto sieje wiatr, ten zbiera burze.
 • Mogliby poprotestować przeciw skandalicznemu postępowaniu -od lekarza przez SĘDZIEGO do policji - w Białogardzie, gdzie niedouczony lekarzyna - wbrew Konstytucji i kodeksowi cywilnemu - koniecznie chciał wykonać na dziecku kilka dziwnych operacji nie stosowanych w cywilizowanych krajach. .. Szacunek dla rodziców za przytomną reakcję, jak i "jaja" by po prostu zabrać dziecko z tego horror-szpitala i wziąć sprawy w swoje ręce. Być może uratowali życie swojej ZDROWEJ kruszynce. Szacun po raz wtóry! Elbląg przeciw nazistowskim praktykom w szpitalach!!!
 • Jeżeli uważacie, że jest zagrożona konstytucja i demokracja, to zapraszam na wycieczkę do Korei Północnej.
 • Ktoś to kiedyś powiedział teraz się wypiera niejaki Bolek, spamować warcholstwo i spokój będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  19
  Lolek(2017-09-25)
 • Prawda jest taka, że żyjemy w demo-kracji w wersji "demo", a większość lemingów myśli, że to już pełna wersja i lepiej nie może być. .. dlatego płaci 3/4 swoich zarobków i dóbr na ten sztuczny i nieefektywny system. .. to nie sędziowie są źli (tzw. są - to państwo w państwie i patologia a sprawiedliwość w polskich sądach kończy się na drzwiach wejściowych) - ten cały system się do wymiany nadaje, a nie do łatania i czekania niewiadomo ile, że kiedyś będzie "dobrze". Ludzie - toż nasi słowiańscy pradziadowie mieli lepszy system społeczny (wiec, konsensus) niż ta namiastka, którą dzisiaj mamy - zgotowana przez grupkę sprytnych macherów z Magdlaenki. .. a raczej ich mocodawców.
 • Ktoś to kiedyś powiedział teraz się wypiera niejaki Bolek, spałować warcholstwo i spokój będzie.
 • smiem twierdzic ze pan malicki kłamie tak samo jak w relacji z biegu bazant gdzie napisal ze biegacze po starcie zbiegali w dol w kierunku wiaty ewa. tymczasem po starcie biegli pod gore. tak wiec widzicie drodzy czytelnicy ze na portelu fakty przedstawia sie odwrocone o 180 stopni w stosunku do rzeczywistosci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  10
  ursus(2017-09-25)
Reklama