UWAGA!

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

 
Elbląg, Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
fot. archiwum 16 PDZ

W piątek, 13 września 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka obchodzić będzie 94. rocznicę swego istnienia. Z tej okazji przygotowano bardzo bogaty program obchodów rocznicy powstania dywizji.

Rocznicowe obchody rozpoczną się już 11 września o godz. 11 uroczystym otwarciem wystawy pt. „16 Pomorska Dywizja w obiektywie” w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu.
       Wyżej wspomniana wystawa to cykl fotografii dokumentujący realizację zadań z działalności szkoleniowej i poligonowej jednostek wchodzących w strukturę 16 Dywizji.
       Fotografia towarzyszy Wojsku Polskiemu od początku jego współczesnych dziejów. W kadrze fotograficznym autorzy zdjęć, żołnierze i pracownicy wojska, utrwalili trud żołnierskiej służby i etapy profesjonalizacji Sił Zbrojnych. Prace mają jedną cechę wspólną - mówią o wojsku i prezentują wojskowy punkt widzenia, a raczej fotografowania.
       Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic.
      
       Główne obchody Święta Dywizji odbędą się 13 września obok Ratusza Staromiejskiego przy ul. Stary Rynek w Elblągu.
       W programie:
       o godz. 15 - Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Katedrze Świętego Mikołaja w Elblągu;
       o godz. 17 - Uroczysta zbiórka pododdziałów z okazji 94. Rocznicy Powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Stary Rynek w Elblągu.
      
       W godz. 12 - 16 odbędzie się przy Bramie Targowej festyn dla mieszkańców Elbląga i regionu z okazji Święta 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
       W programie festynu m. in.;
       12.10 Koncert Zespołu Szanty „Biała Fregata” z Elbląga
       12.50 Koncert Zespołu Wokalnego z Klubu Wojskowego z Bartoszyc
       13.10 Konkursy z wiedzy o 16 PDZ
       13.30 Pokaz fechtunku Bractwa Rycerskiego 
       13.50 Koncert Zespołu Wokalnego z Klubu Wojskowego z Zamościa
       14.15 Koncert Zespołu Tanecznego „Mazury” z Giżycka
       14.40 Konkursy i zabawy na scenie
       15.00 Koncert Zespołu Wokalnego z Klubu 9BKPanc. z Braniewa
       15.20 Koncert Zespołu Szanty „Biała Fregata” z Elbląga
       15.45 Koncert Orkiestry Wojskowej z Elbląga
       oraz wiele innych atrakcji i bardzo, bardzo dobrej zabawy.
      
       Zapraszamy do odwiedzenia naszej dywizyjnej strony internetowej, na której znajdą Państwo informacje i wiedzę niezbędną do udziału w konkursach organizowanych podczas festynu.
       Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach 94. rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
      
       W związku z planowanymi obchodami Święta 16 PDZ informujemy – szczególnie elbląskich kierowców – o utrudnieniach i ograniczeniach w ruchu drogowym na terenie Starego Miasta w Elblągu, w obrębie ulicy Stary Rynek. Utrudnienia będą występowały 12 września w godz. 10. 00 – 14. 00 oraz 13 września w godz. 11. 00 – 18. 30.
       Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
      
      
por. Danuta Jetka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dla kogo to wszystko? Tylko dla emerytów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  prorok(2013-09-10)
 • E, nie spać! Już można narzekać! Gdzie wszyscy marudni? Prorok był pierwszy, wygrał puszkę sardynek i troki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  5
  SuperSierżant(2013-09-10)
 • prorok słusznie pyta bo w taki zwykly dzień i w tych godz to tylko dla emerytów albo jeszcze samych swoich i może uczniów na przymusowym spędzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  antysierżant(2013-09-10)
 • a święto przypada na dzień 15 sierpnia a więc na niedzielę i wtedy trzeba świętować!!! Wtedy i ludzie przyjdą i będzie impra! No ale jak to dzielnym wojakom dzień wolny zabrać, no nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  antysierżant(2013-09-10)
 • KU. .. .A ludzie. .. .!!!! kto wymysla te godziny !!!! sie pytam ??? ja wiem ze wojskowi kończą w piatki o 13 nie wiem jakim cudem ?? ale reszta w przypływie szczescia konczy o 16.00,wiec dla kogo ta impreza ??? czy tam u WAS ktos MYSLI !!!!! ???? albo wiem wy nam zalatwcie tak jak sami macie do 13 w piatek cały Elblag zeby miał, dopiero bedzie swieto !!!!l :))))) ELBLĄZKOWA - bo tu imprezy tylko dla emerytów i bezrobotnych
 • Impreza kończy się po 18,to czego antysierżant płaczesz? Kompania honorowa ma poczekać do 19:00 aż wstaniesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Sztabowy(2013-09-11)
 • Do kilku malkontentów - anonim zadaje kretyńskie pytania ale postaram się odpowiedzieć. W piątki pracujemy do 13.00 ponieważ tak ustalił czas pracy Dowódca (ma do tego prawo) w pozostałe dni o 1 godzinę dłużej, niech cię głowa nie boli mamy w tygodniu 40 godzinny czas pracy. Święto Wojsk Lądowych przypada 12 września a święto 16 DZ w dniu 14 września a nie 15 sierpnia. A dla kogo organizujemy pokazy i imprezy ? dla tych którzy nas nie opluwają i darzą szacunkiem czyli dla dzieciaków ze szkół i dla emerytów i tym samym im się odwzajemniamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  żołnierzWP(2013-09-11)
 • już lecę i będę wam organizował pokazy w niedziele, zarywał dzień wolny żeby kilku pijanych, przepoconych i cuchnących kolesi mogło przyjść i grochówkę za darmo zeżreć. Wy macie nas w d. .. pie my was też.
 • A co tu oglądać ? To śmieszne pseudo wojsko co o piętnastej wychodzi w cywilkach z koszar bo ma fajrant ? Nie rozśmieszajcie mnie bo mam zajady :)
 • A niby co mamy siedzieć 24h w koszarach ? A co do twoich zajadów to musisz dbać o higienę jamy ustnej gdyż to jest przyczyna ich powstawania a nie śmiech poza tym brak witaminy grupy B, czasem też wady zgryzu oraz grzybica tak więc nie masz powodu do dumy.
 • Widać, że z Ciebie domorosły medyk :))) tylko trochę tępy bo nie potrafisz uchwycić ironii, teraz ( a jest 11 : 25 ) też jesteś pewnie w " wojsku " i nudząc się i pisząc swoje głupoty czekasz na fajrant ha ha ha. Chciałbym Cię mieć na kompanii w 1984 roku kiedy miałbym akurat służbę podoficera; )
 • uuuuu "dziecko" focha wali ? duma urażona? ja głupoty piszę ? w którym miejscu ? domorosły medyk ? otóż nie, po prostu skorzystałem z przeglądarki internetowej i nie nudzę się w pracy lecz siedzę w domku na urlopie. W 1984 byłem w szkole podstawowej więc szanse marne na spotkanie w wojsku, a teraz to ja ciebie mogę mieć na kompanii w ramach szkolenia rezerw osobowych no chyba że zdrówko ci nie pozwala. A tak w ogóle to w jakim wymiarze czasoprzestrzeni się znajdujesz ? bo u mnie jest dopiero 10.56.Czyżby wczoraj za dużo piwka w czasie oglądania meczu poszło; ) a może od rana "tankujesz"; ) Pozdrawiam.
Reklama