UWAGA!

Święto Chleba wcześniej i dłużej?

 
Elbląg, Święto Chleba wcześniej i dłużej?
(fot. AD)

Być może formuła Święta Chleba zostanie rozszerzona. Prezydent Jerzy Wilk rozważa jego połączenie ze świętem Elbląga. – Należy też rozważyć, żeby skorelować terminy z zakończeniem gdańskiego Jarmarku Dominikańskiego – mówi prezydent. W przyszłym roku gdański jarmark kończy się 17 sierpnia.

– Część wystawców przyjechałaby z Jarmarku, być może wtedy dobra byłaby formuła całotygodniowa, żeby Święto Chleba odbywało się przez tydzień dodaje Jerzy Wilk.
       W tegorocznym, VIII Elbląskie Święcie Chleba uczestniczyło 220 wystawców z całej Polski, z Litwy i z Łotwy. Byli też goście z miast partnerskich Elbląga.
       – Elbląskie Święto Chleba to naprawdę wydarzenie, które ma już swoją rangę – podkreśla prezydent. – Ponad stu wystawcom odmówiliśmy udziału w naszym święcie, odrzucane były oferty wystawców, którzy zajmują się chińszczyzną i gorszej jakości produktami. Brakowało miejsc.
       Organizatorem Święta Chleba było Stowarzyszenie Elbląg – Europa przy udziale Departamentu Komunikacji Społecznej i Departamentu Kultury Urzędu Miejskiego.
       – Departamenty Urzędu wspierały Święto Chleba organizacyjnie i logistycznie – mówi Jerzy Wilk. – I pracownikom Urzędu Miejskiego, i działaczom Stowarzyszenia Elbląg – Europa za to dziękuję, bo to była praca od rana do wieczora. Elblążanie są bardzo zadowoleni.
       Decyzje w sprawie terminu i formuły przyszłorocznego Elbląskiego Święta Chleba muszą zapaść szybko. Organizatorzy Jarmarku Dominikańskiego już zapraszają wystawców na przyszłoroczną edycję Jarmarku, która odbywać się będzie od 16 lipca do 17 sierpnia.
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo zły pomysł. Żeby nie doszedł do skutku. DNI ELBLĄGA mogą być wzbogacone o jarmark, ale Święto Chleba musi być osobno i może być przedłużone o tydzień.
 • Może zaczęliby od trzymania się planu imprez i niezmieniania godzin. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  "FAIR"show(2013-09-03)
 • To zupełne nieporozumienie !. Prezydent Elbląga opracowuje strategię organizacji Imprezy. ?. Tylko patrzeć - a rozpocznie reorganizację warsztatów naprawy rowerów.
 • Mamy próbę - tzw. grę wstępną przed przejęciem dobrze zorganizowanej imprezy i przypisania sobie wszystkich chwalebnych zasług z nią związanych - Jeśli polityka położy łabska na coś co dobrze sobie radziło bez polityki będzie komercja i generalnie ból i bieda - Politycy powinni pomagać a w przypadku braku chęci pomocy od strony stowarzyszeń - trzymać swe łapska przy sobie. ..
 • Działanie bez żadnego planu, bez zamierzonych celów, chaotyczne i najprawdopodobniej nieprzynoszące rezultatów. Po co pracownicy UM, skoro prezydent się wszystkim zajmuje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Bogdan_(2013-09-03)
 • Włodek Gęsicki To zdecydowanie zły pomysł. Nie chodzi o to żeby tę imprezę wydłużyć, tylko żeby rozłożyć w czasie na cały sezon wiosenno-letni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Włodek Gęsicki(2013-09-03)
 • Bardzo dobry pomysł, uwzględnia potrzeby gorzej sytuowanych mieszkańców, po tygodniu imprezy wystawcy z całą pewnością obniżą ceny z 10 PLN za bochenek do 7-8 PLN bo nie będzie się opłacać powrót z czerstwym, lub w zależności od jakości, pleśniejącym towarem.
 • Chyba pan Wilk lubuje się w swoim cudownym głosie, że tak często i o byle czym mówi i jedynie mówi. .. .
 • Jakie " w przyszłym roku"???Tego pana już wtedy nie będzie, więc po co mydlic oczy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  synuś(2013-09-03)
 • Moim zdaniem pomysł super pozwoli ściagnąć więcej turystów i bedzie bogatsze w imprezy bedzie więcej wystawców ci co są przeciwni to etatowi ludzie na nie im zawsze coś nie pasuje
 • Bardzo dobry pomysł tylko po co przedłużać i tak na końcówce sprzedawali już pieczywo czerstwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Haniulka(2013-09-04)
 • Absolutnie nie łączyć z dniami E-ga ! To 2 różne święta miasta - tu powinno imprez być więcej a nie mniej a dłuższe. Zresztą myślę, że przy tym poziomie hałasu ze sceny okoliczni mieszkańcy niekoniecznie będą za wydłużeniem imprezy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Zazulam(2013-09-04)
Reklama