UWAGA!

Święto czekolady z okazji imienin Krasickiego

 
Elbląg, Święto czekolady z okazji imienin Krasickiego

Na zamku w Lidzbarku Warmińskim w sobotę 23 lipca będą obchodzone imieniny Ignacego Krasickiego. Imprezie towarzyszyć będą pokazy rzemieślniczego wytwarzania czekolady przez mistrzów z Polski, Włoch i Francji oraz degustacje najlepszych słodyczy. Początek o godz. 11.

Imieniny rozpoczną się czytaniem bajek i koncertem muzyki barokowej. Wykład o dziełach Krasickiego poprowadzi prof. Krystyna Stasiewicz, a później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na esej o ponadczasowości bajek.
       Ponadto organizatorzy przewidują wiele atrakcji. Na dziedzińcu odbędzie się wystawa ilustracji do książki „Setnik bajek Ignacego Krasickiego”. Autorem graficznych interpretacji bajek wybitnego biskupa jest malarz Robert Listwan. Artysta przeprowadzi również warsztaty wspólnego malowania. Odwiedzający będą mogli próbować czekolad, pralin, deserów i lodów, a także poznać sekrety czekoladowego rzemiosła. Tajniki kakaowych słodyczy przedstawią mistrzowie z Polski, Francji i Włoch.
       W programie również koncert Arona Bluma, poszukiwanie zaginionego pióra Krasickiego oraz pokaz mody Barbary Cały. W ciągu dnia przeprowadzane będą konkursy, w których m.in. wygrać będzie można vouchery na czekoladowe zabiegi SPA. Na koniec uczestnicy Imienin będą mogli obejrzeć film „Charlie i fabryka czekolady”. Wstęp tylko po wcześniejszym odbiorze darmowych wejściówek w kasie Muzeum Warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim.
       Organizatorami imprezy są Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Lidzbark Warmiński, Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbarski Dom Kultury, Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim, Stowarzyszenie w Muzeum – Zamek Lidzbarski „Biały Kruk Gotyku”, Pracownia Wydawnicza Elset, Hotel Krasicki, Cukiernia R. Raszczyk.
       Wstęp bezpłatny.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama