UWAGA!

Święto elbląskich chemików

Elbląg, Elbląskim chemikom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!
Elbląskim chemikom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

W dniu 11 czerwca 2010 roku swoje doroczne święto obchodzi 16 Kompania Chemiczna. Dobrze wyposażeni i wyszkoleni żołnierze tej kompanii zdobyli wiele wyróżnień. Teraz czekają w gotowości, aby wyruszyć na tereny powodziowe w celu neutralizacji skażeń po ustąpieniu wody.

Kompania została sformowana na podstawie Zarządzenia Szefa Sztabu Generalnego WP z dnia 22.02.2001 r. oraz Rozkazu Dowódcy Pomorskiego Okręgu Wojskowego z dnia 22.03.2001 r. Pododdziały kompanii realizują na rzecz oddziałów i pododdziałów 16 PDZ zadania w zakresie wsparcia
       dotyczącego szeroko pojętej obrony przed bronią masowego rażenia. W ich realizacji żołnierze kompanii wykazują się profesjonalizmem oraz bardzo dobrym wyszkoleniem. 16 kompania chemiczna od chwili powstania do 01.07.2006 r. dowodzona była przez kpt. Juliusza Sawickiego. Od 01.07.2006 r. obowiązki Dowódcy 16 kompanii chemicznej pełni kpt. Ryszard Pięta.
       W 2009 roku kompania otrzymała z rąk Dowódcy Wojsk Lądowych najwyższe wyróżnienie dla pododdziału szczebla kompanii „Wzorowy Pododdział Wojsk Lądowych”. W tym roku żołnierze kompanii potwierdzili swoje wysokie umiejętności wygrywając dywizyjne zawody użyteczno-bojowe pododdziałów chemicznych zarówno w kategorii rozpoznania jak i likwidacji skażeń. Kompania odnosi sukcesy nie tylko w konkurencjach związanych z działalnością specjalistyczną. W 2010 roku reprezentacja kompanii w składzie: st. kpr. Wojciech Jasek, kpr. Tomasz Łuciw, st. szer. Arkadiusz Spychalski, st. szer. Grzegorz Dziuba zajęła pierwsze miejsce w konkursie o miano „Najlepszego kierowcy” na szczeblu 16 Dywizji Zmechanizowanej.
       Kompania pozostaje w stałej gotowości do działania w sytuacjach kryzysowych, realizując zadania na rzecz gospodarki narodowej jak i ludności cywilnej. Aktualnie wydzielone siły plutonu likwidacji skażeń utrzymują gotowość do działania w ramach usuwania skutków powodzi, po ustąpieniu wód na terenach zalewowych.
       Wszystkim żołnierzom-chemikom w dniu ich święta składamy gratulacje i serdeczne życzenia.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama