UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto Flagi w Pałacu Prezydenckim

 
Elbląg, Święto Flagi w Pałacu Prezydenckim
fot. nadesłane

2 maja przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 21w Elblągu uczestniczyli w centralnych obchodach z okazji Święta Flagi. Elblążanie pojechali do Warszawy na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Więcej zdjęć.

Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły z różnych klas (Marysia Furman, Kuba Kotyński, Małgosia Kawulak, Igor Piórkowski, Gabryś Błaszczyk, Paulina Woźniak, Ala Piekarska, Marta Bombała, Kinga Tkaczuk , Krzyś Pietruszka, Emilia Żeglińska) wraz z opiekunkami (Katarzyną Rachfał, Anną Romanowską, Barbarą Warmińską, Anną Góralczyk, Joanną Kanikułą i Anną Czerwińską) wzięli udział w uroczystości, która odbyła się na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu.
       Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt – kulminacyjnym punkcie obchodów Dnia Flagi – i odśpiewaniu hymnu, Prezydent wygłosił przemówienie, w którym przypomniał, jak wyjątkowo cenne są dla nas Polaków symbole naszej państwowości. Flaga, godło i Mazurek Dąbrowskiego to najważniejsze znaki, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczpospolitej i które wyrażają naszą tożsamość. Wyraził radość, że właściwa postawa wobec własnych symboli państwowych staje się czymś coraz bardziej powszechnym i naturalnym, ponieważ zaczynają nam one towarzyszyć nie tylko w chwilach dramatycznych czy podniosłych, ale także tam, gdzie chcemy wyrazić przynależność do polskiej wspólnoty i towarzyszącą temu radość i dumę. Sztandar naszej szkoły został godnie wyeksponowany przed Pałacem Prezydenckim pośród innych sztandarów .
       Prezydent wręczył też flagi przedstawicielom szkół, organizacji polonijnych, wojska, organizacji harcerskich i olimpijczyków. W imieniu naszej szkoły flagę z rąk Prezydenta odebrał uczeń klasy 5d, Krzysztof Pietruszka. Była to dla nas wszystkich niezwykle ważna i wzruszająca chwila. Byliśmy dumni, że jesteśmy jedynymi reprezentantami naszego miasta oraz województwa. Na uroczystości zostało zaproszonych jedynie kilkanaście szkół z całej Polski. Duże wrażenie na dzieciach wywarł przegląd pododdziałów Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego dokonany przez Prezydenta. Z ciekawością przyglądały się też grupom polonijnym z całego świata ubranym w barwne, regionalne stroje.
      

 


       Po uroczystości zostaliśmy zaproszeni do Pałacu Prezydenta, gdzie mieliśmy wyjątkową okazję obejrzeć pałacowy ogród i salę prowadzącą do ogrodów, w której przyjmowani są przez Prezydenta jego goście.
       Wielkim wydarzeniem dla naszych uczniów była możliwość zobaczenia z bliskiej odległości wielu wybitnych polityków, sportowców, polarników i żeglarzy znanych tylko ze „szklanego ekranu”. Trener polskiej reprezentacji piłki nożnej, Franciszek Smuda i wielokrotny medalista w pchnięciu kulą, Tomasz Majewski nie tylko sfotografowali się z naszą grupą, ale też odpowiadali na pytania zadawane przez naszych uczniów.
       Spacer po udekorowanym biało-czerwonymi flagami Starym Mieście zakończył nasz pobyt w Warszawie. Rozmowy w drodze powrotnej prowadzone przez dzieci świadczyły o tym, jak wielkim przeżyciem i wyróżnieniem był dla nich udział w tej ważnej uroczystości. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe biało-czerwone kotyliony i broszury wydane przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pt. „Duma i szacunek. Zasady oraz dobre praktyki godnego postępowania wobec polskich symboli państwowych”.
      

Anna Romanowska, SP 21
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo ekipa z SP 21!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arkadiusz Jachimowicz(2012-05-04)
 • to dośćironiczne - „ Duma i szacunek. Zasady oraz dobre praktyki godnego postępowania wobec polskich symboli państwowych" - tymczasem rozsprzedaje się ten kawałek ziemi na lewo i prawo, a bogactwa naturalne oddaje się niemal za darmo globalnym korporacjom, nakłada się nam i naszym dzieciom finansowe kajdany w postaci "kredytów" czy "pomocy" organizacji przestępczych jak MFW, BŚ. .. Nie wiem kto powinien miećdobre praktyki wobec polskich symboli państwowych - czy tzw. Polska to, jak metaforycznie zarapował jeden hip-hoper "biała flaga ubrudzona czerwonym koloerm", czy też Polska to ten kawałek ziemi, na której żyję? Flagą się nie najemy, a nasze bogactwa naturalne i naszą pracę, od lat sprzedaje rząd (obojętnie jaki - to tylko marionetki na globalnej szachownicy, gdzie Polski budżet jest daleko za największymi korporacjami). .. prawie za darmo. Nie trzeba wojny jak widać, by zniewolić społeczeństwo. Tymczasem reszta będzie szczęśliwie oglądać kolejną inkarnację "Tańca z rozgwiazdami" i zastanawiać się tylko czasem. .. dlaczego paliwo kosztuje 10 zł/litr, gdzie ja znajdę pracę po >60'tce, co się stało z naszą wodą (nie martw się dziecko - to tylko fracking :[. .. zresztą tak ładnie opisywany w artykule na Portelu z artukułu o koncernie wiercącym koło Braniewa. .. etc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polski Anarchista(2012-05-04)
 • heh. .. W Polsce wydobycie gazu będzie oczywiście całkowicie bezpieczne, tak bezpieczne, że każdy chce by w jego ogródku stanęła wiertnia. Pod ziemię będzie pompowana woda z mlekiem i cukrem, a z powrotem wypłynie czyściutki, ekologiczny darmowy gaz, pachnący fiołkami. Na szczycie wiertni gniazdo uwiją bociany, a w basenie obok będą pluskały się żaby. ; ]]]]]
 • "Polski anarchista" zmień podPiS na "polski nacjonalista"!; ) Nie martw się ziemi z Polski nikt w kieszeni nie wywiezie, a jak masz kasę to stań do przetargu i sam sobie wydobywaj ten gaz "głupkowy"!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POtryota(2012-05-04)
 • Ruda jest kozacka ahhh
 • to się nazywa reklama i promocja Elbląga
 • Jestem na tym zdjęciu :D
Reklama