UWAGA!

Święto Policji – festyn dla mieszkańców

2015-07-23
Aktualizowany 2015-07-26 10:02
Elbląg, Święto Policji – festyn dla mieszkańców

Dziś, 26 lipca, w ramach elbląskich obchodów Święta Policji o godz. 15 na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody.

Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
       O godz. 13 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji policjantów i ich rodzin. Natomiast o godz. 15 na Bulwarze Zygmunta Augusta rozpocznie się policyjny festyn z atrakcjami dla mieszkańców. Będą zmagania w przeciąganiu liny - kajakiem, pokaz sprzętu policyjnego, zawody siłowe, ratownictwo w wykonaniu policyjnego wodnego patrolu oraz ratowników WOPR a także pokaz tresury psów służbowych. Nie zabraknie także corocznych zawodów wędkarskich – te rozpoczną się w niedzielę już o 5 rano.
       Święto Policji przypada na 24 lipca. Tego dnia bowiem w roku 1919 Sejm RP uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości.
       Policyjne uroczystości związane z oficjalnymi obchodami zaplanowano na 31 lipca. Wtedy to w sali kina Światowid o godz. 10 odbędzie się uroczysta akademia. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, wojewódzkich, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Udział w elbląskiej uroczystości zapowiedział insp. Marek Walczak, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.
       Święto Policji to okazja do wręczenia nagród, odznaczeń, ale także do awansów służbowych. W sumie w Elblągu w ten sposób wyróżnionych zostanie 147 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Policja robi festyn a prostaki z Elbląga i tak na nich pluć będą, Panowie policjanci szkoda czasu i energii na to tałatajstwo idźcie na piwko i spędzajcie czas z najbliższymi bo hołota wciąż będzie skamleć że ich krzywdzicie. Wszystkiego najlepszego, spokojnej służby i jeszcze spokojniejszej emeryturki Wam życzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  oficerWP(2015-07-23)
 • czekamy na coroczne fajerwerki do czego już nas przyzwyczaili w skali kraju na święto policji typu blu taxi, mordobicie, burdy pijackie, awantury na nieoficjalnych obchodach. Tam to dopiero można pokazać się " z dobrej strony". Obchody po których nachlani "świętujący" przynoszą największą hańbę całej formacji.
 • jestem pewien że po święcie policji nikt nie odważy się zrobić w poniedziałek "trzeźwego poranka"
 • dodajmy, przy wjeździe na komendy bo inaczej mają info jak objechać
 • oj tam nie odważy, nie będzie miał kto zrobić, a nie tam się nie odważy
 • Chętnie przyjdę z rodziną, najbardziej interesuje mnie pokaz tresury ale pozostałe punkty programu też atrakcyjne :). Wszystkiego dobrego chłopaki i dziewczyny w niebieskich mundurach i dłuuuuugo oczekiwanej podwyżki życzę (sobie i Wam ). .. .:):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  żołnierz(2015-07-24)
 • Bo w jedności siła, skoro nas nie szanujecie My mundurowi winni jesteśmy okazywać sobie szacunek wzajemnie, a prawka mi jeszcze nie zabrali bo ja staram się przestrzegać zasad o których ty i tobie podobni wiecie tyle ile przeczytacie na opakowaniu gry komputerowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  żołnierz(2015-07-24)
 • - re ''oficerWP. Jak by co, to ''prostaki i tatałajstwo'' oczywiście zrzucą się na wasze skromne emeryturki. Nadzieja w tym, że przyjdą do władzy tacy, którzy przyjrzą się Waszym ''emeryturkom ''.
 • Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia osobistego, nowszego, sprawniejszego sprzętu służbowego. Awansów i podwyżek, satysfakcji z pełnienia bardzo trudnej, nie rzadko niewdzięcznej służby na rzecz miasta, kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  pampi-ZAWADA(2015-07-26)
 • Bardzo słusznie, że sie zrzucają łaski nie robią wszak jedyne co jest pewne to podatki a z nich Nasze wypłaty a potem emeryturki (i nie aż takie skromne bo 3400 zł za 25 lat pracy to niezłe pieniążki:)) a przyglądać to się możesz ile chcesz aż ci oczka poczerwienieją, prawo nie działa wstecz dowód emerytury byłych złą sławą owianych służb MSW a mając na względzie że wojsko to MON więc ja śpię spokojnie a ciebie pewnie koszmary męczą jak widzisz ile oficer WP zarabia co ? no cóż kto ma szkołę ten ma lżej :):):):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  oficerWP(2015-07-26)
 • pożyjemy, zobaczymy, a ty się tak nie podniecaj, bo jeszcze kipniesz i nie będzie żadnej emeryturki
 • oficerze Lwp obrazileś mnie slowami talatajstwo i holota. Namierzę cię i twój komputer. Bekniesz za to przed sądem.
Reklama