UWAGA!

Święto Policji. Nagrody i awanse

 
Elbląg, Święto Policji. Nagrody i awanse
fot. arch. AD

Święto Policji jest okazją do uhonorowania rzetelnej służby, ale przede wszystkim działania ponadprzeciętnego z narażeniem swojego życia i zdrowia dla ratowania innych. W gronie bohaterów odznaczonych przez Prezydenta RP znalazł się policjant z Elbląga.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego i mienia, Krzyżem Zasługi Za Dzielność odznaczeni zostali sierż. Dominik Bieniek z KMP w Elblągu oraz sierż. Paweł Kamiński i mł. asp. Artur Rulewski z nowomiejskiej Komendy Policji.
       Sierż. Dominik Bieniek - policjant Referatu Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Elblągu.
       Zdarzenie rozegrało się na Bulwarze Zygmunta Augusta 23 września 2010 r. Około godziny 22 do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji Elbląg trafiła informacja o mężczyźnie, który skoczył z mostu do rzeki. Oficer dyżurny skierował na miejsce policjantów, karetkę pogotowia i strażaków. Jak się okazało, mężczyzna rzeczywiście skoczył z mostu do wody. Będąc na środku rzeki wspiął się na filar i przez chwilę rozmawiał z funkcjonariuszami stojącymi na brzegu. Chwilę później ponownie wskoczył do wody i próbował dopłynąć do brzegu. Niestety zaczął słabnąć i zsuwać się pod lustro wody. Zauważył to 28-letni sierż. Dominik Bieniek. Policjant zrzucił mundur i wskoczył na ratunek mężczyźnie. W ostatniej chwili go pochwycił i trzymał w uścisku do przybycia łodzi ratunkowej staży pożarnej. Po kilku minutach został wyciągnięty na brzeg i udzielono mu pomocy medycznej. 23-letni elblążanin był pijany. Jak powiedział policjantom - “skoczyłem, bo było mi duszno”. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.
       Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył także za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej Złotym Krzyżem Zasługi asp. szt. Pawła Mirysa I Henryk Burczyka z Elbląga, a Srebrnym Krzyżem Zasługi - nadkom. Urszulę Frankiewicz-Linkiel z Kętrzyna i asp. Roberta Koniuszego z bartoszyckiej komendy policji.
       Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalem Za Długoletnią Służbę odznaczył 199 policjantów, w tym 23 złotymi, 146 srebrnymi 30 brązowymi.
       Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego przyznano policjantom województwa warmińsko-mazurskiego 189 odznak „Zasłużony Policjant”, w tym 2 złote, 24 srebrne i 163 brązowe.
       Komendant Główny Policji mianował na stopień inspektora, młodszego inspektora I podinspektora Policji 27 policjantów. W sumie z garnizonu warmińsko-mazurskiego awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 1093 funkcjonariuszy.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama