UWAGA!

Święto weteranów walk o wolność

 
Elbląg, Uroczystości rocznicowe odbyły się przy obelisku w Parku Traugutta
Uroczystości rocznicowe odbyły się przy obelisku w Parku Traugutta (fot. Michał Skroboszewski)

Związek Inwalidów Wojennych RP obchodził dziś (19 kwietnia) 96. rocznicę powstania. Uroczystości odbyły się przy obelisku w Parku Traugutta. Zobacz fotorelację.

- Konstytucyjnym obowiązkiem naszego państwa, a przede wszystkim obowiązkiem Polaków jest otaczać szczególną troską weteranów walk o niepodległość, zwłaszcza inwalidów wojennych – mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Tym bardziej na szczególny szacunek zasługują organizacje takie, jak Państwa, których celem jest dbanie o godne życie obrońców naszej Ojczyzny. Stanowicie dla siebie wsparcie, niezbędną koleżeńską pomoc, a czasem w trudnych życiowych sprawach wzajemne poparcie. Dbacie o prawa i godne życie tych, których losy naznaczył okres wojny i okupacji.
       Jak mówił marszałek województwa, w historię naszej Ojczyzny wpisały się lata niewoli, ogrom cierpienia i krzywd. - Jest to również historia bohaterskich walk, czynów, niezłomnej wierności Ojczyźnie i gotowości do najwyższego poświęcenia w imię miłości dla niej – dodał Gustaw Marek Brzezin. - Historia ludzi, którzy w chwili największej próby, największego wyzwania, nie zawiedli. Jesteście Państwo tymi, którzy niosą tę historię młodemu pokoleniu. Pielęgnujecie tradycje patriotyczne, dbacie o pamięć o tych, którzy odeszli na wieczną wartę.
       - Dzisiejszy Związek Inwalidów Wojennych RP jest kontynuatorem przedwojennej tradycji i choć w mniejszej skali, jego zadania są aktualne również dziś – mówił z kolei Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Niesie pomoc ludziom okaleczonym przez wojnę, zapewnia im godne warunki życia oraz dostęp do opieki społecznej i zdrowotnej.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Impreza piękna,cacy ale ten obelisk to jak kasa ( budżet ) miasta .. Bieda w tym naszym mieście oj bieda...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Boloztaczką(2015-04-19)
 • Moja babcia, uczestnik Powstania Warszawskiego, była na Majdanku, na robotach przymusowych i jak umierała, to nasi pseudo włodarze nie kiwnęli palcem by pomoc w załatwieniu hospicjum, pielęgniarki,itd. ..takich ludzi jak moja babcia jest, lub było wielu...a Ci nasi pseudo patriotyczni politycy potrafią sie tylko lansować..i w pustych słowach i frazesach mowić o patriotyzmie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Kuba84(2015-04-19)
 • Zdjęcie 20,jak żadne inne. .. cieszy serce, takie wymowne, takie polskie. Gratuluję fotoreporterowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  pampi-ZAWADA(2015-04-19)
 • czy nie za dużo tych świąt, czy nie można byłoby zebrać wszystkich świętych do kupy i raz w roku wszystkim zapalić świeczkę? ale u nas to poniedziałek tego, wtorek tamtego, a środa jeszcze coś innego. I tak dzień za dniem kwiatki, przemówienia. .. .. Naprawdę nie piszę tego przeciwko Inwalidom Wojennym. .. .ale. .. .
 • same rocznice, święta, itd a wypadałoby wreszcie przytoczyc polskiego wieszcza i zacytować za nim: "trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe a nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę. .. "
Reklama