UWAGA!

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego oraz 91. rocznica Bitwy Warszawskiej. Elbląskie uroczystości odbędą się jutro na terenie 16 Batalionu Dowodzenia przy ul. Królewieckiej.

O godzinie 13 na placu apelowym rozpocznie się uroczysta zbiórka stanów osobowych jednostek wojskowych Garnizonu Elbląg, w czasie której zostaną odczytane okolicznościowe rozkazy i życzenia przesłane przez przełożonych. Jednocześnie zostaną wręczone akty mianowań na kolejne stopnie wojskowe oraz odznaczenia państwowe i resortowe, przyznane kadrze i pracownikom cywilnym z okazji Święta Wojska Polskiego.
       W uroczystej zbiórce wezmą udział zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych Elbląga, kombatanci, duchowieństwo, przedstawiciele instytucji, zakładów i firm z terenu naszego miasta, a także rodziny i bliscy naszych żołnierzy.
       Natomiast 15 sierpnia odbędzie się w Warszawie, na dziedzińcu Belwederu, uroczystość wręczenia nominacji generalskich. Wśród 15 generałów i oficerów Wojska Polskiego, którzy otrzymają nominacje jest dwóch przedstawicieli 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nominację na stopień generała dywizji otrzyma Dowódca 16 PDZ gen. bryg. Janusz Bronowicz, zaś nominację na stopień generała brygady otrzyma Dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Jarosław Mika.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama