UWAGA!

Świętowanie z żołnierzami

 Elbląg, Festyn wojskowy to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych
Festyn wojskowy to przede wszystkim atrakcja dla najmłodszych (fot. Witold Sadowski)

Dziś (15 września) świętowała 16 Pomorska Dywizji Zmechanizowana, a wraz z nią elblążanie. Radości najwięcej mieli najmłodsi, którzy podczas festynu wojskowego na Pl. Kazimierza Jagiellończyka mogli podziwiać z bliska „Rosomaki”, samochody ciężarowo-terenowe, mogli także postrzelać do tarczy. Zobacz fotoreportaż.

Festyn wojskowy to bardzo dobry pomysł, szczególnie patrząc okiem dzieci i młodzieży. Jest to wyjątkowa okazja, by zobaczyć z bliska, dotknąć, a nawet zasiąść w opancerzonym transporterze, ciężarówce, można skosztować wojskowej grochówki, a nawet postrzelać z karabinu. I tak było dziś na Pl. Kazimierza Jagiellończyka. Wojsko – z okazji 92. urodzin Dywizji – przygotowało wiele atrakcji, występów, konkursów. I znakomicie tylko plany pokrzyżowała pogoda. Zza chmur na przemian to wychodziło słońce, to znowu padał deszcz. Wiał też silny wiatr.
       Termin też wydaje się być nietrafiony. Na festyn zawitały głównie grupy zorganizowane i to przedszkolaków, no bo i dla kogo dogodnym czasem jest dzień powszedni i godziny od 11 do 16. Może gdyby festyn odbył się w weekend chętnych do wspólnego świętowania z żołnierzami byłoby więcej.
       Obchody 92. rocznicy istnienia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zakończyły się wieczorem uroczystą zbiórką na Pl. Kazimierza Jagiellończyka i przeglądem pododdziałów. Była też defilada.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A wojo trzeżwe było?
 • kto o tym wiediał?
 • a gdybyś czytał wcześniejsze temat to byś wiedział, a co do trzeźwości to byli trzeźwi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wariat(2011-09-16)
 • chciałbym pozdrowić chłopaków z 1 bz z Orzysza:)) Powodzenia w Afganie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pisarz(2011-09-16)
 • Żeby n ie dzieci z przedszkola to frekfencja była by niewielka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szkoda(2011-09-16)
 • Termin od godziny 11.00 do 16.oo - to nieprawda przejeżdżałem około godziny 14.15 i plac Jagiellończyka był pusty, a chciałem odebrać dzieci ze szkoły i do godziny 16.00 pokazywać im sprzęt wojskowy. Dzieciaki były zwiedzone a mój autorytet jako rodzica podważony ( przecież tata mówił że będzie wojsko ). Wszelkie informacje wyczytałem na stronach internetowych i co?. Kiedyś mówiono "telewizja kłamie" dziś to samo można powiedzieć o internecie. A może to organizatorom nie chciało się posiedzieć do godziny 16.00 tak aby dzieciaki mogły skończyć szkołę i jeszcze wpaść pooglądać wojskowy "szpej" Oj nieładnie panowie nie ładnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bienias(2011-09-16)
 • Ja byłem z dzieciakami po 18 i wojsko było. Tylko nie wiem kto poza nimi doczekał defilady. Najpierw czytanka o historii dywizji, później dowódca przez kolejne pół godziny witał i wygłaszał mowy pochwalne (swoją drogą pierwszy raz widziałem tego pana i obrazek plus zachowanie żywcem przejęte z minionej epoki a myślałem że dinozaury wymarły). Ludzie czekali i czekali i bardzo nieliczni się doczekali przemarszu oddziałów z orkiestrą i to było piękne. Może następnym razem przemówienia zostawić na apel w jednostce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic5i8(2011-09-16)
 • Jak zwykle banda malkontentów którym nikt i nic nie jest w stanie dogodzić. 16 PDZ ma święto raz w roku ale przecież inne jednostki w Elblągu też mają święta i tłumów tam nie ma choć sprzęt udostępniają nie gorszy niż ten na święcie. Cały problem polega na tym że są to godziny w których większość ludzi pracuje, ale cóż żołnierze też pracują i też mają rodziny, i to trzeba uszanować. Co do frekwencji, cóż tak to jest jak się szanownym nauczycielom nie chce tyłka ze szkoły ruszyć by młodzieży utrwalać patryiotyzm. Bienias jak będzie następne święto to zaproszę Cię z dziećmi do jednostki by twój nadszarpnięty wizerunek naprawić. Pozdrawiam.
 • panie bienias, sprzet stal caly dzien na placu i mozna go bylo ogladac, nie wiem moze pan nie przejezdzal przez elblag?co do pana ktory pytal o trzezwosc, gwarantuje ze w cywilnym zakladzie pracy znajdzie sie wiecej nawalonych niz obecnie w wojsku, chyba ten glupi komentarz zrobiles na swoim przykladzie.
 • Posiadam parę zdjęć z corocznych, lub cyklicznych, lub też okazjonalnych występów żandarmerii, wojska polskiego - w którym ja, nastek, trzymam broń - skierowaną, w niektóre osoby. .mogło to wywołać panikę, lęk, strach. .. Ale nie we mnie, zuchem byłem. Może administrator potrzebuje, zdjęcia archiwalnego ? Prześlę - nieodpłatnie. ; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  swieze wiaomosci(2011-09-16)
 • Może i jestem malkontentem ale jeżeli ktoś umieścił informacje (notabene na stronach portEl-u) to chyba te informacje są sprawdzone " czwartek, 15 września godz. 11-16 – Wojskowy Festyn z okazji 92.rocznicy powstania 16 PDZ – Plac Kazimierza Jagiellończyka: " to po prostu kopiuj wklej z artykułu, i jak byk stoi 11.00-16.00 i jako ojciec powiedziałem moim 6-cio latkom że zobaczą sprzęt wojskowy a tu po prostu. .. .. jak zawsze. Może lepiej napisać że festyn odbędzie się od 11.00 do 13.00 i tyle. Zwracam uwagę na informację zawartą w artykule, która wprowadziła mnie w błąd. Tak na marginesie to nie ja byłem zawiedziony tylko dzieciaki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bienias(2011-09-19)
 • prawie jak w www. meneletv. pl :)
Reklama