UWAGA!

Sygnalizacja inna niż się wydaje (wracamy do tematu)

 Elbląg, Sygnalizacja inna niż się wydaje  (wracamy do tematu)
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Wracamy do sprawy kolizji, do której doszło wczoraj (16 stycznia) na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z ul. Ogólną. W komentarzach wielu Czytelników zastanawiało się, jak to możliwe, że obaj kierowcy – zarówno ci jadący od strony centrum miasta, jak i od strony Modrzewiny mają zielone światło. Wyjaśniliśmy zagadkę.

Według informacji udzielonych przez funkcjonariuszy policji nagranie z monitoringu wskazuje, że obaj kierowcy mieli zielone światło. W związku z tym kierowca alfy, skręcający w lewo z al. Jana Pawła II w ul. Ogólną, powinien ustąpić pierwszeństwa 51-letniej kobiecie jadącej bmw ulicą Płk. Dąbka w kierunku Modrzewiny. Szczęśliwie, w wypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Obserwując skrzyżowanie, na którym doszło do zderzenia, wydaje się, że ruch samochodów odbywa się naprzemiennie. W takim przypadku nie zaistniałaby więc możliwość, by jadące z obu stron auta miały zielone światło w tym samym momencie

- W ostatnim czasie, a z pewnością wczoraj, nie było zmian w sygnalizacji w miejscu wypadku – odnosi się do tej sprawy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

Dopiero dokładniejsza obserwacja miejsca zdarzenia pokazuje, że przez około 5 sekund zielone światło świeci się po obu stronach skrzyżowania jednocześnie. Tak komentuje tę sprawę kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

- Sygnalizacja na wyżej wymienionym skrzyżowaniu działa prawidłowo. Policjanci z ruchu drogowego dokonają jednak analizy, po której być może zwrócą się do zarządcy drogi o zmianę polegającą na wydzieleniu tzw. lewoskrętu z oddzielnym sygnalizatorem. Pod uwagę zostanie wzięta analiza dotychczasowych zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu oraz czy były one podobne - mówi Krzysztof Nowacki.

Niezależnie od tego, czy w miejscu wczorajszego wypadku dojdzie do zmiany organizacji ruchu drogowego, siadając za kierownicę zawsze warto pamiętać o czujności i zasadzie ograniczonego zaufania.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama