UWAGA!

Sympatycy Kukiza otwierają kolejne punkty referendalne (śladem publikacji)

 Elbląg, Sympatycy Kukiza otwierają kolejne punkty referendalne (śladem publikacji)
fot. (arch. portEl.pl)

Po publikacji artykułu o punkcie informacyjnym sympatyków Pawła Kukiza otrzymaliśmy maila od Kazimierza Falkiewicza, którego treść publikujemy.

Nikt nie jest upoważniony do określania się mianem„Ogólnopolski lub lokalny działacz elbląskiego Komitetu ds. Referendum”. Zgodnie z przyjętą zasadą sympatyków JOW Pawła Kukiza, w każdym miejscu w Polsce tworzą się komitety referendalne, z czego wynika , że założony przez Piotra Opaczewskiego i jego przyjaciół jest jednym z wielu jakie powstały, również w Elblągu. Bardzo się cieszę, że komitet ten otwiera kolejny punkt konsultacyjny, pierwszy został otwarty 07.07.2015 roku przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 25 w Elblągu i działa w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. od 15 do 18 do 4 września 2015 roku. Elbląg jest dużym miastem, wiedza zaś jaką posiadają Polacy na temat JOW jest bardzo mała, dlatego jest pożądane, aby punktów konsultacyjnych było jak najwięcej. Ponieważ tylko wtedy, informacja na temat JOW może być przekazana dużej liczbie mieszkańców naszego miasta.
      
       W referendum Prezydent zadał nam trzy pytania, w tym dwa na które większość z nas z zdecydowanie odpowie na tak. Pytanie o JOW budzi jednak wiele wątpliwości, ponieważ politycy niezależnie od barw, które reprezentują, poprzez bałamutne wypowiedzi maksymalnie postarali się namieszać nam w głowie. Punkty konsultacyjne powstają w celu wyjaśnienia obywatelom, że JOW nie są żadnym złem, że ich wprowadzenie spowoduje zabranie politykom przywilejów, które się im nie należą, obywatelom zaś umożliwi faktyczne korzystanie z praw nadanych Konstytucją. Pragnę także dodać, że informacje dotyczące JOW będą przekazywane nie tylko w stałych punktach konsultacyjnych, ale również w formie prelekcji organizowanych na terenie Elbląga i całego naszego województwa. Będziemy w prosty sposób wyjaśniać, dlaczego Polacy 6 września 2015 roku powinni zagłosować za ich wprowadzeniem. Podsumowując, ogólnokrajowe referendum, zarządzone zostało przez Prezydenta Polski, dlatego obywatelskim obowiązkiem także mediów jest przekazywać społeczeństwu informacje o oddolnych działaniach, propagujących tą ideę. Dlatego wyrażam nadzieję, że wszelkie informacje dotyczące daty, miejsca prowadzenia prelekcji, które przekażemy mediom, za ich pośrednictwem zostaną, natychmiast podane do publicznej wiadomości.
      
      
Kazimierz Falkiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dałbyś spokój ze swoimi wywodami. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  kat.na.Idiotów(2015-07-09)
 • Kaziu, gdzie listy z podpisami pod nieudanym referendum ? Kto bierze kredyty na Elblążan?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  PINOKYO(2015-07-09)
 • Znowu ten OSZOŁOM ! Już Kaczyński powiedział że masz robić : s. .. dz. .. !
 • Kiedyś jak rój much do Palikota, a teraz lecą do Kukiza. Kto się ma na to nabrać. Kto tam jeszcze idzie z wami? Szwed na posła? Czy senatora?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Borys.T(2015-07-09)
 • No to w Elblągu zapowiada się wojna o miejsca na listach między lokalnymi woJOWnikami Kukiza. Przecież doskonale to widać, że im nie chodzi o żadne referendum
 • czy ten człowiek gdzieś kiedyś pracował choć trochę, ale tak porządnie????
 • Stwierdzenie autora publikacji, że wprowadzenie JOW spowoduje zabranie politykom przywilejów, które się im nie należą jest wprowadzaniem opinii publicznej w błąd. Przywileje parlamentarzystów nie zależą od systemu wyborczego. Reguluje to Konstytucja i nie tylko. To prawo stanowione przez Parlament reguluje bonusy i przywileje parlamentarzystów. Żadna ordynacja ani JOW-y ani inna nie daje gwarancji, że do Parlamentu dostaną się i stanowić będą większość zdolną ustanowić nowe prawo osoby zainteresowane likwidacją bonusów i przywilejów. Takie obiecanki można mieć w programie wyborczym a nie wypada wciskać już na starcie kitu, że JOW-y to załatwią. To nieprawda. Niezłe szkolenia się kroją o JOW-ach. Czerwony
 • Ci panowie byli w Ruchu Palikota, Wolnym Elblągu, u Szweda, później L. reprezentował chyba Brauna a teraz wszyscy chcą być u Kukiza. Gdyby wyżej był Tanajno czy inny Kowalski to pchaliby się do reprezentowania tych ludzi byle być na fali. Poglądy nie ważne. Wstyd panowie, nikt wam nie uwierzy już więcej w Elblągu. Rafał M.
 • Idąc śladem klasyka. .. "kończ Waść, wstydu oszczędź. .. " ale nie sobie, tylko nam mieszkańcom miasta Elbląg i samemu Elblągowi. Panie Falkiewicz, radzę wziąć się do roboty a nie liczyć na stołek przy korycie sejmowym i emeryturkę poselską. Już wystarczająco syfu narobiliście w tym mieście i spowolniliście jego rozwój.
 • Miły Panie PO Pana poprosiło, czy tak z własnej inicjatywy chce Pan zniechęcić ludzi do referendum? Przecież Pańska twarz nie jest symbolem uczciwości i zmian, czyli tego czego chce KUKIZ. Są w tym mieście uczciwi ludzie i na nich będzie głosowało miasto po wprowadzeniu JOW. Panu już dziękujemy, jak również Pana kolesiom wymienianym przez piszących poniżej. Proponuję wziąć się do uczciwej roboty, a nie liczyć na, ,drapane". Biedny ten KUKIZ, jak się opędzić od tych. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  pietrek1(2015-07-10)
 • Nie
 • najlepsi co organizowali listy Palikota pozniej Szweda teraz Kukiza. litosci niech ida do sld tam jest ich goru Palikot.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zajadła.elb(2015-08-13)
Reklama