UWAGA!

Sympatycy Kukiza otworzyli punkt informacyjny

 
Elbląg, Na dzisiejszym (8 lipca) spotkaniu pojawił się również Łukasz Zakrzewski (drugi od lewej), koordynator akcji referendalnej Ruchu JOW w województwie warmińsko- mazurskim, który mówił o zaletach JOW-ów. Po jego prawej Piotr Opaczewski
Na dzisiejszym (8 lipca) spotkaniu pojawił się również Łukasz Zakrzewski (drugi od lewej), koordynator akcji referendalnej Ruchu JOW w województwie warmińsko- mazurskim, który mówił o zaletach JOW-ów. Po jego prawej Piotr Opaczewski (fot. MS)

Działacze elbląskiego Komitetu ds. Referendum, które odbędzie się 6 września, chcą, by każdy mógł zadać pytanie na temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Dlatego otworzyli biuro, które będzie otwarte dla mieszkańców przez dwa miesiące.

Struktury tego Komitetu Referendalnego tworzą m.in. Piotr Opaczewski, wcześniej związany z ugrupowaniem Polska Razem i Elbląską Koalicją Obywatelską czy Paweł Kuszner, który podczas wyborów prezydenckich był pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego Pawła Kukiza w Elblągu.
       To właśnie oni otwierają punkt konsultacyjny dla mieszkańców, który będzie mieścił się przy ul. Zw. Jaszczurczego 17, w pokoju 104. Będzie on czynny we wtorki, środy i czwartki, od godz. 16 do 18. Na chętnych do zadawania pytań działacze Komitetu Referendalnego będą czekali do 3 września. Trzy dni później, 6 września, Polacy odpowiedzą na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu", czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" oraz czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".
       - Nie chcemy się tylko tu zamykać i czekać na elblążan, chcemy do nich wyjść, planujemy szereg spotkań. Czekamy na zaproszenia od różnych środowisk, chcielibyśmy rozpocząć dyskusję na temat JOW- ów w Elblągu – mówił do dziennikarzy Piotr Opaczewski. - Uważamy, że referendum, które odbędzie się 6 września może zmienić naszą przyszłość. Zgadzamy się z tym, że obecna ordynacja nie jest dobra. Namawiamy do tego, żeby 6 września pojawić się na referendum i zagłosować za JOW-ami, a przeciwko obecnemu finansowaniu partii.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I już spady z innych partii się pojawiają, zawsze to jakaś okazja na posiłek przy korycie;)
 • Opaczewski startował w 2005 z listy PO do rady miasta, a teraz widzi koryto u Kukiza. Dodatkowo startowałteż z EKO, które było przeciwne referendum ws odwołania Grzesia. Trochę to się kupy nie trzyma. ..
 • Co tobie się kupy nie trzyma? To, że dziś ludzie pukają się w potylice, że byli tak głupi, że dali się wmanewrować grupie krzykaczy i odwołano władze miasta bez przyczyny? Kupy natomiast się trzyma fakt, że on, ja i inni są przeciw finansowaniu partii z budżetu i że jesteśmy za jednomandatowymi okręgami. Zdziwiony? Bo ja jestem zdziwiony, że do kukiza podłączają się osoby podłe, po wyrokach, które od 2013 roku sieją jad i spustoszenie w obywatelskości elblązani co najważniejsze ośmieszyły instytucję Referendum-trzyma się kupy puchatku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  16
  Elblążanin.Obywatelski(2015-07-08)
 • No patrz pan, a w wyborach do senatu są jednomandatowe okręgi wyborcze. I co ? Nic to nie zmienia jest popis i Cimoszewicz. Ciągle tylko jow, jow, jow i zero pomysłu na Polskę. A przy korycie wszystkie świnie jednakie :)
 • Teczki Macierewicza. Pamiętacie jak się ich bali panowie grubas, Bolek, Tuskiem i inni, kwachy.,wałęsa , komor .Balcerowicz i inni z pierwszych rządów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  Lepper i Macierewicz miał rację(2015-07-08)
 • Ludzie jacy wy narzekający trzeba coś zrobić w tej POLSCE ! Trzeba iść za ciosem ! Im nas więcej tym szybciej uporamy się z bałaganem w środowisku politycznym
 • Odmłodzenie i nowi ludzie jak najbardziej. Problem Kukiza to nie brak programu tylko ludzie, którzy walą drzwiami i oknami do nowego ruchu. Jak rozpoznać tych uczciwych. Jak ustrzec się przed „ politykami” młodymi i starszymi, którzy od kilku lat próbują zrobić sobie z polityki niezłe źródło dochodów i sposób na wygodne leniwe życie na koszt podatnika. Trudna sprawa w kraju gdzie od dziecka młodzi ludzie uczą się, że nie praca, uczciwość i inteligencja tylko cwaniactwo, cynizm, podły charakter itp. może zapewnić godziwy byt i funkcjonowanie w polityce. A wzorem takich zachowań od lat są działacze partyjni PiS PO SLD PSL i inni. Kukiz nie da rady. Czerwony
 • Ale co tam robi Piotrek? Zawsze - od czasów" komuny" - przy partyjnym biurku? Kiedyś Stronnictwo Demokratyczne, a co potem ? Ciekawi mnie ewolucja tego odwiecznego działacza różnych partii. ..
 • Rozpoznaję tu jednego, Marcina Z. w narożniku - inteligentny, pracowity i co najważniejsze - uczciwy! Takich ludzi Kukizowi potrzeba. Nie spadów z innych partii. .. .. z takimi jak on Kukiz dałby rade.
 • Ja równeiż znam MArcina. Z. Swietny gość uczciwy sympatczny, pomocny. takich Ludzi trzeba temu Krajowi. trudno że w takim otoczeniu:( moze inaczej sie, nie da. Trzymam kciuki masz mój głos
 • .. .. .ale ciekawe twarze, od lewa do prawa. .. ..
 • a Ty jaką masz twarz ???
Reklama