UWAGA!

Szacunek w obie strony

 Elbląg, Szacunek w obie strony
fot. policja

Wypadkom na przejściach można zapobiec. Potrzebne jest jednak wspólne działanie obu grup - pieszych i kierowców. O tym m.in. mówili policjanci podczas spotkania w I liceum Ogólnokształcącym.

- Uważne obserwowanie sytuacji, koncentracja i stosowanie się do przepisów to obowiązek, natomiast życzliwość, szacunek do drugiego człowieka i zrozumienie jego punktu widzenia jest równie ważne - przypomina Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Tomasz Krawcewicz.
       Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu przy współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie w dniach 15-19 lutego przeprowadzili w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pocztowej i w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, spotkania z kierowcami i kandydatami na kierowców pn. „#razemwruchudrogowym”. Wzięło w nich udział około 200 osób. Omawiano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem relacji między pieszymi a kierowcami.
       Kierowcy muszą zapamiętać, że zbliżając się do przejścia należy bacznie obserwować to co dzieje się wokół, dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze tak, by móc zatrzymać pojazd w odpowiednim momencie.
       - Najbardziej niebezpieczną sytuacją dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest omijanie przez kierowcę pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu – tłumaczy asp. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego. - Taką sytuację przedstawiliśmy uczestnikom spotkań na przykładzie przejścia dla pieszych w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama