UWAGA!

Szczęśliwa „trzynastka” dla szpitala wojewódzkiego

 Elbląg, Szczęśliwa „trzynastka” dla szpitala wojewódzkiego
fot. nadesłana

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu znalazł się na wysokiej 13. pozycji w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital 2014”. „Złotą Setkę” najlepszych polskich szpitali specjalistycznych, wielospecjalistycznych i zabiegowych opublikował dziś dziennik „Rzeczpospolita”.

Ogólnopolski ranking „Bezpieczny Szpital” organizowany jest przez „Rzeczpospolitą” wspólnie z krakowskim Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To zewnętrzna forma oceny jakości usług medycznych, której poszczególne placówki poddają się dobrowolnie. Ranking umożliwia zhierarchizowanie szpitali o podobnym profilu leczniczym oraz wyłonienie spośród nich najlepszych placówek ochrony zdrowia w Polsce
       i w regionie. Szczegółowej ocenie poddawane są procesy zarządzania: szpitalem ogólnie, także zasobami ludzkimi, majątkiem, infrastrukturą budowlaną i techniczną, finansami
       i ekonomią. Oceniane są m.in. takie kategorie jak: stan budynków, zasilanie w media
       i instalacje, blok operacyjny, SOR, diagnostyka, system sterylizacji, systemy informatyczne, jakość, personel i jego kompetencje, komfort pobytu pacjenta, sprzęt i aparatura medyczna, analiza zdarzeń niepożądanych i skarg.
       Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przystępuje do rankingu nieprzerwanie od kilkunastu lat, zajmując kilkakrotnie miejsce w pierwszej dziesiątce polskich szpitali publicznych. W tym roku sklasyfikowano nas na 13. miejscu w kraju. Najwyżej oceniono: zarządzanie, opiekę medyczną i jakość świadczonych usług.
       W osobnym podrankingu, obejmującym szpitale Warmii i Mazur, zostaliśmy sklasyfikowani na pozycji trzeciej ( wyprzedziły nas szpitale: miejski i dziecięcy
       w Olsztynie).
       - Cieszymy się z tak znaczącej pozycji w rankingu. Stanowi to dla nas przede wszystkim motywację do dalszego działania. - posumowała Katarzyna Zygmunt, Pełnomocnik Dyrektora Szpitala ds. Jakości.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pierwsze miejsce by zajął w konkurencji "Największy syf na porodówkach" - niby najnowowczesniejszy szpital w Egu, a warunki na patologii ciązy i porodówkach wołaja o pomste do nieba - jedna ubikacja i jeden prysznic na cały korytarz i to na dodatek bez mozliwości zamknięcia drzwi.
 • bardzo bezpieczny! główne wejście - drzwi automatyczne - nieczynne od miesiąca!!! miałam sprawę i czekałam z godzinę na holu głównym i widziałam w ciągu tej godziny kilka osób na wózkach, które chciały wjechać, no i napizgały w te drzwi wózkiem a tu nic. Spytałam Panią z obsługi szpitala dlaczego tak jest, a ona mówi że jakby było właczone automatyczne wejście to by im wszystkim tu zimno było! LOL!!!
 • ciekawa jestem za co bo w gabinecie konultanta okulistyki brak sprzetu w galocie do sciagniecia szwu wysyla starszy pan do oddzialu za co bierze pieniadze? ponadto nikt sie nie interesuje pacjetem na oddziale tylko by kasa z nsz sie zgadzala wtedy mozna mowic ze sa dobre wyniki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  mesio1(2014-10-31)
Reklama