UWAGA!

Sześć pięter jeszcze w tym roku

 Elbląg, Prace budowlane przy ul. Płk. Dąbka trwają od roku. Widać już dwie kondygnacje nowego sądu
Prace budowlane przy ul. Płk. Dąbka trwają od roku. Widać już dwie kondygnacje nowego sądu (fot. AD)

Przy ul. Płk. Dąbka trwają prace związane z budową najwyższego w kraju gmachu sądu. Wszystko idzie zgodnie z planem, a do końca tego roku, w stanie surowym, ma być gotowych 6 z 11 pięter. Natomiast cały obiekt ma być gotowy w 2017 r.

Obiekt o powierzchni 8 tys. 822 m kw., szer. 32 m, dł. 37 m, wys. 46 m powstaje na działce przy ul. Płk. Dąbka. Wartość kosztorysowa inwestycji to ponad 77 mln zł. Przetarg na wykonanie prac budowlanych wygrała firma SKANSKA SA. [jej oferta opiewała na kwotę ok. 44 mln zł]. Mimo protestów okolicznych mieszkańców, którzy nie chcieli w bliskim sąsiedztwie 11-piętrowego kolosa, wskazywali też na podmokły teren, budowa ruszyła w 2013 r.  I, jak zapewnia sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu, przebiega zgodnie z harmonogramem. - Najtrudniejsze były prace ziemne, teraz widać już, jak obiekt nabiera kształtu - mówi. - Wykonywana jest druga kondygnacja nadziemna. Do końca tego roku, w stanie surowym, wykonawca gwarantuje powstanie pięciu, a być może sześciu pięter. Chce też uporządkować teren wokół gmachu.
       Nowy obiekt ma być gotowy w 2017 r. Przeniesie się do niego cały Sąd Rejonowy z budynku przy ul. Płk. Dąbka, Sąd Okręgowy – wydział IV pracy i ubezpieczeń społecznych z ul. Pułaskiego, a także wszystkie wydziały cywilne oraz księgowość Sądu Okręgowego z Pl. Konstytucji. Z racji bliskości aresztu śledczego pozostaną w dawnej lokalizacji wydziały karne SO i SR.
      
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama