UWAGA!

Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII w.

 Elbląg, Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII w.
(fot. nadesłana)

To tytuł spotkania w kawiarence historycznej Clio, na które w najbliższy wtorek, 10 grudnia o godzinie 17.30, zaprasza Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu.

Naszym gościem będzie prof. dr hab. Edmund Kizik, wieloletni pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego, od 2005 r. profesor w Instytucie Historii PAN. Dorobek naukowy profesora jest imponujący. Wśród rozlicznych zainteresowań naukowych specjalne miejsce w jego życiu zawodowym zajmują różnorodne aspekty życia codziennego i kultury materialnej okresu nowożytnego, zwłaszcza dotyczące naszego regionu. Szczególnie interesująco – dla nas elblążan – zapowiada się kolejny projekt badawczy naszego Gościa. Na najbliższym spotkaniu, pod roboczym tytułem "Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII w. Przedstawienie projektu książki", będzie okazja wysłuchać, jak bogaty jest materiał źródłowy dotyczący tych zagadnień. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu pragnie wesprzeć profesora w jego zamierzeniu, udostępniając szeroko swoje zbiory, głównie archeologiczne.
      
       Spotkanie z profesorem Kizikiem odbędzie się w budynku Gimnazjum, Bulwar Zygmunta Augusta 11. Serdecznie zapraszają organizatorzy: Polskie Towarzystwo Historyczne O/Elbląg i Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu. Wstęp wolny.
      
Wiesława Rynkiewicz - Domino, MAH w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama