UWAGA!

Szkoła w rękach radnych

Podczas czwartkowej sesji Rady Gminy w Godkowie zapadną decyzje dotyczące przyszłości szkoły podstawowej w miejscowości Dobry. Władze chcą przenieść szkołę do Godkowa, nie zgadzają się z tym jednak rodzice uczniów.

W gminie istnieją obecnie trzy szkoły podstawowe oraz gimnazjum. To ostatnie dzieli budynek ze Szkołą Podstawową w Godkowie. Projekt zarządu gminy zakłada przeniesienie gimnazjum do Dobrego i połączenie podstawówek z Dobrego i Godkowa.
     - W ten sposób zwiększymy liczebność klas w Godkowie i pozyskamy z budżetu dodatkowe fundusze - mówi wójt Godkowa Eugeniusz Paluch. - Za to w Dobrym istnieją dla gimnazjum dużo lepsze warunki.
     Gmina chce zaoszczędzić w ten sposób ok. 200 tys. zł. Wójt zapewnił, że zmiany nie powinny spowodować uczniom problemów z dotarciem do szkół. Może jednak zaistnieć potrzeba przesunięcia godzin rozpoczęcia nauki w niektórych placówkach.
     Przeciwko zmianom protestują rodzice z Dobrego. Przed sesja we ręce zarządu powinna trafić petycja w tej sprawie z podpisami rodziców.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama