UWAGA!

Szkoły do remontu

W tym roku miasto rozpoczęło realizację programu modernizacji szkół i innych placówek oświatowych na lata 2001 - 2004. Obecnie remontowane są budynki szkół podstawowych nr 21, 23 i 25. W przyszłym roku do modernizacji przewidziane są kolejne trzy elbląskie szkoły.

Wakacje to okres sprzyjający remontom placówek oświatowych. Uczniowie odpoczywają, a w tym czasie przybytki wiedzy mogą zostać poddane modernizacji. Trwają właśnie remonty trzech elbląskich podstawówek. Odnawianie szkolnych obiektów rozpoczęto od tych, które znajdowały się w najgorszym stanie. Szczególnym przypadkiem jest Szkoła Podstawowa nr 21, która znajduje się niemal w centrum miasta i stanowi jego wizytówkę. Szkoły nr 23 i 25 również potrzebowały natychmiastowego remontu. Zakres wykonywanych prac obejmuje, m.in. docieplanie obiektów, odnowienie elewacji, wymianę stolarki okiennej czy remont dachów. Na każdą z trzech szkół miasto przeznaczyło po 500 tys. zł.
     Opracowując plan modernizacji szkół i innych placówek oświatowych na lata 2001 - 2004 władze miasta postanowiły odejść od koncepcji wykonywania drobnych remontów w kilkunastu obiektach na raz. Teraz, w zależności od posiadanych pieniędzy, każdego roku remontowane będą 3 - 4 placówki. Będą to jednak remonty kapitalne. W przyszłym roku do modernizacji przewidziane są szkoły podstawowe nr 18 i 19 oraz Gimnazjum nr 6.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama