UWAGA!

Szpital miejski: Dyskusja nad raportem

Dziś po południu w Urzędzie Miejskim odbędzie się dyskusja nad sprawozdaniem z prac zespołu, który zajął się problemami elbląskiego szpitala miejskiego.

Przypomnijmy, nad szpitalem wiszą czarne chmury - placówka około 20 milionów złotych długu i nie może sobie z nim poradzić. Powołany przez prezydenta zespół kryzysowy, którym kierował przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak, przez kilka ostatnich tygodni analizował dokumenty, sprawozdania finansowe, rozmawiał z dyrekcją szpitala i jego pracownikami.
     Efekty prac znalazły się 40-stronicowym raporcie.
     - Szpital miejski jest ceniony przez pacjentów i powinien dalej istnieć, potrzebne są jednak zmiany, które zapobiegną narastaniu długów i likwidacji placówki - wynika z ustaleń zespołu.
     W raporcie znalazły się cztery możliwe rozwiązania problemu. Każdy z nich ma jednak plusy i minusy. Członkowie zespołu kryzysowego zarekomendowali radnym dwa z nich.
     Pierwszy zakłada utworzenie spółek pracowniczych, które będą dzierżawić od miasta sprzęt i pomieszczenia, a wariant drugi, zdaniem komisji - korzystniejszy - mówi o połączeniu szpitala miejskiego z wojewódzkim i przejście tego pierwszego pod zwierzchnictwo samorządu warmińsko – mazurskiego.
     Zanim dojdzie do przekształceń, Rada Miejska i prezydent będą musieli zlikwidować istniejące zadłużenie. Głosowanie nad raportem ma się odbyć w czasie czwartkowej sesji Rady Miejskiej.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A moim zdaniem szpital ten jest cenny dla pracujących lam lekarzy prowadzących prywatne praktyki oraz pacjentów potrzebujących papierów rentowych
  • Mnie jako pacjenta nie interesuje kto zarządza szpitalem, ale jeżeli lepiej ma się dziać pacjentowi i personelowi pod jednym zarządem a co za tym, jak wnioskuję, mniejsze obciążenie miejskiego budżetu, to niech tak będzie. Jak do tej pory to miasto co roku dopłaca do szpitala czyli my wszyscy. Najważniejsze aby nie stracili pacjenci i pracownicy ( oczywiście niektórzy pracownicy muszą odejść na emerytury i inne świadczenia, ale to są sprawy organizacyjne.
  • dlaczego szpital alarmuje o pomoc gdy ma już 20 milionów długu ? poza tym nie chce mi się wierzyć że przejście pod województwo coś zmieni osobiście wolę szpital miejski od wojewódzkiego - bo o tym drugim słyszałam zbyt wiele makabrycznych opowieści - niepotrzbne nieszczęścia i niepotrzebne śmierci.
  • A myślicie że szpital wojewodzki jest bez długów????????????? to ewenement na skalę kraju.
  • komisja sie popisala dojrzaloscia: wariant drugi to przekazanie wojewodztwu goracego kartofla.
Reklama