UWAGA!

Szpital miejski: Jest zgoda

- Rada Miejska zgodzi się na prywatyzację oddziałów, które wyrażą chęć na przekształcenie i na rozmowy z marszałkiem województwa o przejęciu przez niego pozostałych oddziałów szpitala miejskiego - postanowili uczestnicy debaty, która odbyła się w Urzędzie Miejskim.

Jak informowaliśmy, powołany przez prezydenta zespół kryzysowy po analizie dokumentów i rozmowach z pracownikami szpitala zarekomendował radnym dwa rozwiązania problemów placówki. Pierwszy zakłada utworzenie spółek pracowniczych, które wydzierżawią od miasta sprzęt i pomieszczenia, drugi mówi o połączeniu szpitala miejskiego z wojewódzkim i przejście tego pierwszego pod zwierzchnictwo samorządu warmińsko - mazurskiego.
     Dyskusja wywołała sporo emocji. Jak jednak argumentował radny Jerzy Wilk, czas nagli i potrzebne są decyzje, a nie spory.
     - Rada Miejska powinna przyjąć uchwałę o jednoczesnej realizacji obu wariantów, bo nie możemy zamykać drogi tym, którzy chcą zacząć działalność na własny rachunek, skoro wcześniej zgodziliśmy się na usamodzielnienie oddziału przy ulicy Związku Jaszczurczego - mówił radny.
     Ostatecznie, za tym, by wdrożyć oba zaproponowane rozwiązania, opowiedziała się większość osób. Tymczasem sami ordynatorzy, do których przede wszystkim należeć będzie wybór dalszej drogi, mają różne opinie na temat prywatyzacji.
     - Jestem w stanie zorganizować działalność samodzielnego oddziału oraz umożliwić jego rozwój - i to ma już miejsce - przekonywał ordynator oddziału wewnętrznego, dr Waldemar Bieniek.
     Ordynator oddziału dziecięcego dr Joanna Majewska uważa jednak, że prywatyzacja powiedzie się tylko wtedy, gdy Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększy zbyt małe, jak na potrzeby, limity świadczeń.
     Jak dziś ustalono, w czwartek Rada Miejska wyda zgodę na prywatyzację oddziałów, które będą tego chciały oraz upoważni prezydenta Henryka Słoninę do rozmów z marszałkiem województwa, aby ten przyłączył pozostałe oddziały do szpitala wojewódzkiego. Radni poręczą także 1,5 miliona złotych kredytu, który pozwoli dyrekcji szpitala miejskiego na zapłacenie najpilniejszych należności.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To po co zwoływać sesję i wydawać pieniądze podatnika jeżeli juz wszystko ustalone ?
 • Najpierw było: "zanim dojdzie do przekształceń, Rada Miejska i prezydent będą musieli zlikwidować istniejące zadłużenie." Teraz: "RADNI poręczą 1,5 miliona złotych kredytu, który pozwoli dyrekcji szpitala miejskiego na zapłacenie najpilniejszych należności." To zaraz usłyszymy, jak RMel spłaci resztę...
 • Jasne. To na czym można zrobić kasę to sprywatyzować. Ale to co przynosi straty to dołączyć do Szpitala Wojewódzkiego. Brawo naszej radzie miejskiej. W takim tempie wszystko w tym mieście zostanie rozp..... .
 • sara trzeba mieć trochę oleju, prywatne to złe ? Dlatego, że było miejskie/ czyli nie było gospodarza/ jest 20mln długu, lepiej żeby było prywatne, niż uległo likwidacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca bombowca(2004-06-23)
Reklama