UWAGA!

Szpital Miejski kończy swoje inwestycje

 Elbląg, Blok operacyjny Szpitala Miejskiego wymaga wykończenia głównie wewnątrz
Blok operacyjny Szpitala Miejskiego wymaga wykończenia głównie wewnątrz (fot. Mikołaj Sobczak)

Do końca października powinna zakończyć się modernizacja oddziałów w Szpitalu Miejskim i budowa nowego bloku operacyjnego. Dyrekcja szpitala szuka jeszcze wykonawcy, który zmodernizuje oddział pediatryczny.

Rozbudowa Szpitala Miejskiego o blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią i modernizacja kilku oddziałów rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku i powinna być rozliczona do 31 grudnia 2023 roku. Wartość inwestycji, zgodnie z umową, miała wynieść 41 mln złotych, ale rosnące koszty materiałów sprawią, że może być droższa nawet o kilkadziesiąt milionów złotych. To właśnie kwestia rozliczeń finansowych między inwestorem a dotychczasowym wykonawcą - gdańską firmą Kamaro, jak wynika z naszych informacji, były przyczyną zejścia dotychczasowego wykonawcy z placu budowy. Negocjacje w sprawie kontynuowania prac między stronami zakończyły się fiaskiem, szpital ogłosił więc nowe przetargi na ich dokończenie.

1 lutego dyrekcja Szpitala Miejskiego wybrała firmy, które dokończą budowę bloku operacyjnego. Zadania podjęły się elbląskie przedsiębiorstwa, występujące jako konsorcjum: Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz (lider konsorcjum), Instalacje elektryczne MAR-EL Marian Lubawski, Klimat-el Systemy Wentylacji i Klimatyzacji Grzegorz Bidziński oraz Przedsiębiorstwo PMP Piotr Ziębka.

- Umowa obejmuje wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz budynku bloku operacyjnego, pomieszczeń przygotowania pacjentów i personelu, centralnej sterylizatorni, zaplecza i magazynów oraz dostarczenia wyposażenia. Ponadto w ramach inwestycji blok operacyjny zostanie połączony z budynkiem szpitala trzykondygnacyjnym łącznikiem komunikacyjnym z dwoma dźwigami – informuje Szpital Miejski.

Wcześniej zostali wybrani też wykonawcy modernizacji oddziału psychiatrycznego, rehabilitacji kardiologicznej, a w ostatnich dniach wyłoniono wykonawcę modernizacji pomieszczeń na potrzeby oddziału zakaźnego, którym zostało elbląskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 Antoni Klecha.

Dyrekcja szpitala poszukuje jeszcze wykonawcy modernizacji oddziału pediatrii dla dzieci młodszych i starszych, które mają powstać na parterze kompleksu szpitalnego przy ul. Komeńskiego. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 21 lutego, a zwycięzca przetargu będzie miał czas na realizację prac do końca czerwca. Prace na pozostałych modernizowanych oddziałach i w bloku operacyjnym mają się zakończyć do 31 października.

- Do końca roku powinniśmy odebrać i rozliczyć finansowo całą inwestycję – informuje Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama