UWAGA!

Szpital miejski powraca do normalnej pracy

 Elbląg, Szpital miejski powraca do normalnej pracy
fot. Michał Skroboszewski

Wszystkie oddziały Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, przekształconego na czas pandemii koronawirusa w tzw. szpital jednoimienny, sukcesywnie będą wracały do pracy zgodnej ze swoimi specjalnościami. Pacjenci o terminach zabiegów i operacji będą informowani telefonicznie.

- Od 1 czerwca sukcesywnie będziemy przywracać funkcję normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych. Zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń - poinformował podczas konferencji prasowej w poniedziałek (18 maja) minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak ocenił minister, coraz mniejsza jest groźba przepełnienia tych szpitali.

- Jeśli patrzymy na ilości wolnych łóżek w szpitalach jednoimiennych i oddziałach zakaźnych, to na prawie 11 tys. zabezpieczonych łóżek mamy około 2,2 tys. pacjentów – podkreślił minister zdrowia.

Do normalnego funkcjonowania będzie powracał również Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu, który na czas pandemii przekształcono w tzw. jednoimienny. Dla pacjentów z koronawirusem były tu przygotowane łącznie 143 łóżka.

- Będziemy nadal utrzymywali pracę Oddziału Chorób Zakaźnych w charakterze oddziału przystosowanego do przyjmowania pacjentów z koronawirusem. Dla nich pozostanie tu 28 łóżek. Pozostałe oddziały będą przywracane do wykonywania prac związanych ze swoją specjalnością. Jako pierwszy, bo już pod koniec maja, uruchomiony zostanie Oddział Chorób Płuc, a w połowie czerwca pozostałe oddziały szpitalne przy ul. Żeromskiego. To oczywiście nie stanie się od razu, potrzebny jest czas i przygotowujemy się do tego. Oczywiście zachowane zostaną wszelkie normy sanitarne, tak aby zadbać o zdrowie pacjentów i personelu medycznego – mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik szpitala miejskiego.

Obecnie w szpitalu miejskim nie ma pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19.

- Jedna pacjentka szpital opuściła wczoraj (20 maja -red.). Obecnie jest jedna osoba, ale na badaniu – mówi Małgorzata Adamowicz.

Pacjenci o terminach zabiegów i operacji będą informowani telefonicznie. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama