UWAGA!

Szpital świętuje

 Elbląg, Szpital świętuje

110 Szpital Wojskowy w Elblągu obchodzi 50-lecie istnienia. Z tej okazji na piątek i sobotę przygotowano cykl wykładów poświęconych m.in. kondycji służby zdrowia, nowoczesnym sposobom leczenia oraz opiece medycznej.

Szpital przed 1945 rokiem służył oficerom i żołnierzom niemieckiej armii. Później, już po wojnie, kiedy w Elblągu powstał sztab dywizji, był do dyspozycji kilkunastu tysięcy żołnierzy i członków ich rodzin.
     Obecnie w szpitalu mogą leczyć się zarówno wojskowi, jak i osoby cywilne ubezpieczone w Warmińsko - Mazurskiej Kasie Chorych. Leczyli się tu kiedyś m.in. generał Bolesław Nieczuja - Ostrowski i ojciec franciszkanin Andrzej Klimuszko.
     W szpitalu jest dwanaście oddziałów specjalistycznych. Najnowszym, bo otwartym w styczniu tego roku, jest pododdział nerwic. W szpitalu pracuje 60 lekarzy, wśród nich 10 wojskowych.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jee , 50 lat i sie trzyma .Praktycznie rzecz biorąc mamy zabytkowy szpital .... -kolejna atrakcja turystyczne , gożej jak ktoś musi się zatrzymać w nim na dłużej.Chociaż do obsługi i stanu szpitala nie ma co sie przyczepić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dinaeel(2002-02-27)
 • REDAKCJO ! ! ! Czy aby napewno gen.MIECZYSŁAW Nieczuja-Ostrowski ??? Sprawdźcie to. Czekam na sprostowanie i nie podpowiem jak powinno być. A generał dalej tam się leczy, jeżeli ma taką potrzebę. Oby nie musiał za często. :-))))
 • A i ojca mego szwagra tam wykonczyli !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pacjent(2002-02-27)
 • Oczywiście, Bolesław Michał Nieczuja - Ostrowski, a nie Mieczysław.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-02-27)
 • Wszystko byłoby śliczne i w ogóle super, gdyby nie ogromna chciwość i bezczelność starszych lekarzy. A co ma zrobić pacjent (ubezpieczony w chorej kasie), od które ordynator oddziału neurologicznego, a także chirurgii urazowej i ortopedii wręcz ŻĄDA łapówki? Umierać pod szpitalem? Obydwa przypadki znam z własnego doświadczenia.
 • Lata świetności 110 Szp.wojskowego dawno już minęły, nie rozumię więc skąd te zachwyty i wielkie uroczystości. Przykłady sławnych pacjentów też są przesadzone - Ojciec Klimuszko miał szczęście chorować w tych dawnych, dobrych czasach. Jeżeli chodzi o lekarzy, którzy wymagają "zapłaty" prosz nie przeżywać- ci najwięksi odchodzą do szpitala miejskiego; może chociaż dobre imię wróci do 110-go.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  internautka(2002-02-28)
 • pacejent wykonczyli to idz do prokuratury! lapwoki biora??? neurologia?? kiedys ordynator tego odzdzialu to teraz dobry znajomy pewnego Romana N. ktory to nieswiadom spowodowal wypadek:))) moze odchodza chwala im za to:) poozdrawiam
 • Nowa nazwa szpitala powinna brzmieć 110 Szpital Psychiatryczny .... W Szpitalu NIE MA KARDIOLOGA ... , od pierwszego marca nie będzie ortopedii ... , a co z Oddziałem Internistycznym ? Pozostaje się modlić o pozostałych zabiegowców , i czy Pan Komendant obliczył sobie opłacalność utrzymywania Bloku Operacyjnego oraz OIOM przy tak małej liczbie zabiegowców ... Z życzeniami dalszych sukcesów w pracy zawodowej
 • W styczniu urodziłam w tym "szpitalu "synka.Opieka była poniżej krytyki,a panie położne po prostu "przemiłe".Akcja "rooming in"jest nie przygotowana i służy tylko poLożnym,dzięki temu nie muszą nisc robić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Była pacjentka(2002-03-04)
 • Spokojnie Szanowni Internauci, wedlug planow NATO ma powstac wielki nowoczesny szpital w Starym Polu. Tylko czy poprzez reorganizacje do tego czasu Stare Pole nie bedzie nalezec do innego regionu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bogdan(2002-03-04)
 • A CO Z LEKARZEM ZE SZPITALA WOJSKOWEGO KTÓRY JECHAŁ PO PIJANEMU, SPOWODOWAŁ WYPADEK, ZABIŁ CZŁOWIEKA.- A SPRAWĘ SPRYTNIE UKRĘCIŁ !!!! . OJ WSTYD DOKTORZE BI..... !!!!!!
Reklama