UWAGA!

Sztab wojewódzki w murach elbląskiego urzędu

 
Elbląg, Sztab wojewódzki w murach elbląskiego urzędu
fot. nadesłana

Sytuacja powodziowa w Elblągu oraz powiatach elbląskim i braniewskim, aktualny stan rzek, szacowanie strat i pomoc mieszkańcom, o tym wszystkim rozmawiano wczoraj (21 września) w Urzędzie Miejskim w Elblągu, gdzie odbyło się spotkanie podsumowujące działania związane z usuwaniem skutków powodzi. W spotkaniu z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim uczestniczył prezydent Elbląga Witold Wróblewski, starosta elbląski Maciej Romanowski, Leszek Dziąg starosta braniewski oraz włodarze gmin, wójtowie i burmistrzowie z obu powiatów.

Działania związane z likwidowaniem skutków wystąpienia wód rzeki Kumieli w Elblągu przedstawiał prezydent Witold Wróblewski, natomiast sytuację w regionie referowali wojewodzie m.in. włodarze gminy Elbląg, gminy Markusy, gminy Gronowo Elbląskie, gminy i miasto Pasłęk.
       Sytuacja powodziowa w gminach stabilizuje się, choć mimo ustania opadów w minionych dniach, wciąż utrzymuje się wysoki stan wód w rzekach. Problemem jest stan wałów, które mają nieszczelności i miejscami zostały poderwane. Stan wałów szczególnie osłabiają bobry, których działania powodują trudne do identyfikacji nieszczelności w zabezpieczeniach rzek. Cały czas w gminach obserwowane są obiekty mostowe. Trudna sytuacja jest w mieście i gminie Pasłęk, gdzie w ujęciach wody znaleziono bakterie coli.
       Uruchomione zostały już pierwsze wypłaty odszkodowań. Przedstawiciele samorządów szacują nadal straty, będą też składać kolejne wnioski o wsparcie, bowiem w części gmin woda cały czas zalega na polach i trudno w tym momencie podać dokładne rozmiary strat.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama