UWAGA!

Szturm na klasy humanistyczne

Kończy się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. 19 czerwca absolwenci gimnazjów przynoszą oryginały świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminów do szkół tzw. pierwszego wyboru. W tym roku największym zainteresowaniem cieszą się - inaczej niż w latach ubiegłych - klasy humanistyczne.

Z końcem roku rozpoczyna sie finał rekrutacji do szkół ponadgimnazjalny. Od dwóch lat rekrutacja w Elblągu odbywa się elektronicznie. 19 czerwca absolwenci gimnazjów przynoszą kopie świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminów do szkół tzw. pierwszego wyboru.
       W tym roku szczególnie oblegane są w „ogólniakach” kierunki humanistyczne. W latach ubiegłych najwięcej kandydatów ( z najlepszymi wynikami) było w klasach matematyczno-fizycznych i biologiczno-chemicznych. Teraz np. do klasy humanistycznej w II LO na 32 miejsca „poluje” 200 chętnych (dotyczy to wszystkich wyborów uczniów - pierwszego, drugiego i trzeciego). Klasę humanistyczną w II LO w pierwszym wyborze zaznaczyło ponad 60 uczniów. Podobnie jest w innych liceach ogólnokształcących .
       W II Liceum Ogólnokształcącym po raz pierwszy ma być utworzona klasa sportowa - taneczna.
       - To propozycja dla zdolnej młodzieży realizującej swoje pasje artystyczne w różnych klubach i sekcjach w mieście - od tańca towarzyskiego, przez nowoczesny do free style - wyjaśnia dyrektor II LO Andrzej Korpacki. - Klasa ma mieć dodatkowe godziny z kultury fizycznej i profesjonalną opiekę pary tancerzy zawodowych. W perspektywie edukacja przygotuje licealistów do kontynuowania nauki w Akademiach Wychowania Fizycznego. To także dowód na to, że Elbląg jest znaczącym miastem na tanecznej mapie Polski. Za rok odbędą się u nas Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama