UWAGA!

Szybsza obsługa

Od przyszłego tygodnia w Dziale Obsługi Kierowców przy Pl. Dworcowym nastąpią zmiany zarówno w zakresie systemu obsługi interesantów załatwiających sprawy komunikacyjne, a także w zakresie systemu rejestracji pojazdów.

Jak informuje Artur Zieliński, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM w Elblągu, aby usprawnić obsługę interesantów wprowadzony zostanie dwuzmianowy system pracy, dzięki któremu wydłużone zostaną godziny przyjęć. Petenci będą mogli załatwiać swoje sprawy w godz. od 7.30 do 18.00 codziennie od poniedziałku do piątku. W tym samy czasie czynna będzie kasa Urzędu Miejskiego w budynku dworca PKS.
     - Zmiany te ucieszą przede wszystkim osoby pracujące, które nie mogą załatwić swoich spraw urzędowych w godzinach swojej pracy - wyjaśnia Artur Zieliński. - Dodatkowym elementem tego systemu jest możliwość elastycznego wykorzystania stanowisk ds. rejestracji i ewidencji pojazdów, a szczególnie jest to ważne w przypadkach wzmożonego ruchu interesantów.
     - Od ponad trzech miesięcy zwiększa się liczba załatwianych spraw. Jest to spowodowane zniesieniem zakazu rejestracji samochodów nie spełniających norm emisji spalin EURO 2 - dodaje naczelnik Zieliński. - Dla porównania - w styczniu zarejestrowaliśmy 365 pojazdów, a już w lipcu 1148 pojazdów.
     W związku z podejmowanymi działaniami usprawniającymi obsługę w dalszym ciągu funkcjonować będzie tymczasowy system polegający na zapraszaniu interesantów do rejestracji pojazdów na określony dzień, a także na konkretną godzinę. Wprowadzone w lipcu rozwiązanie sprawdziło się - nie trzeba już stać w kolejce, a także przychodzić do urzędu przed godziną otwarcia stanowisk. Prezydent Elbląga w ramach podjętych działać zwiększył również zatrudnienie o trzy osoby na stanowiskach roboczych w dziale.
     - Jednak o tym, że obsługa kierowców jest szybka i sprawna będzie można mówić po wprowadzeniu Ogólnopolskiego Systemu "Pojazd", który jest systemem przejściowym, zanim zacznie funkcjonować system Centrali Ewidencji Pojazdów i Kierowców - dodaje Artur Zieliński. - W naszym Urzędzie instalowanie sprzętu i systemu nastąpi prawdopodobnie 7 września.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nic z tego nie zrobił Zieliński tylko Chrabąszcz! Teraz kiedy naczelnik jest na zwolnieniu, przypisuje sobie sukcesy. [...]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwer(2004-09-02)
 • obserwer: Poprawka - Chrabąszcz jest na zwolnieniu i dlatego można było to zrobić !!!
 • Kierownik Chrabąszcz to na prawdę zasłuzony urzędnik , nie wiadomo tylko dla kogo , bo dla petentów nie ! Bezczelny i arogancki , nic więcej . Nie znam p.o. obecnego naczelnika tegoż referatu , ale już chyba gorszy być nie może .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polka_kolka(2004-09-02)
 • Chrabąszcz to ten, co kiedy rejestrowałem gaz w samochodzie i usiadłem na krzesełku przed jego wysokością, najpierw dokończył czytać artykuł w gazecie, później łyknął kawki. Następnie z westchnieniem wziął do ręki papiery z którymi przyszedłem ale tak jakoś dwoma palcami- wyniośle wyjął pióro wypisał w dowodzie, przybił pieczątki i oddał mi wszystko - też w dwóch palcach. Na koniec ostrzegł mnie że pieczątki mokre i żeby nie składać. Wielki człowiek....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jadwig(a)(2004-09-02)
 • Nie prawda Chrabąsz jest OK
 • To Wy wszyscy chyba nie znacie Chrabąszcza. To stary red... i oszust harcerski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ten co zna Ch.. i jego pomiot.(2004-09-02)
 • spoko jurek wroci i zrobi porzadek z tymi młodymi karierowiczami od prezydenta
 • Jadwig(a), jesteś cudny(a), scenka sugestywnie opisana. Właśnie p.Chrabąszcz jest dostojnie wielki w taki sposób, ale biedaczyna jest mały w swojej wielkości wobec wyniosłości ich wysokości dam wypisujących nam miłościwie dowody rejestracyjne i inne zawiłe dokumenty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2004-09-02)
 • coś mi sie wydaje ze te niepochlebne opinie na temat pana chrabaszcza pisza pszydupasy panow zielinskiego i jocza . slaba taktyka panowie
 • CZY JADWIGA TO KTÓRAŚ Z PAŃ KTÓRE STAWAŁY NA GŁOWIE(DONOSIŁ) ŻEBY ZWOLNIC PANA JURKA
 • olo - nie chcę juz mówić kto tu jest czyim przydupasem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maRRio(2004-09-02)
 • WIĘKSZOŚĆ PAŃ KTÓRE WYPISUJĄ DOWODY REJSTRACYJNE MAJĄ O SOBIE BARDZO WYSOKIE MNIEMANIE .A W RZECZYWISTOŚCI POWINNY BYĆ FANKAMI ZESPOŁU LADY PANK A W SZCZEGÓLNOŚCI JEDNEGO NAGRANIA "SĄ TACY TO NIE ŻART DLA KTÓRYCH JESTEŚ WART MNIEJ NIŻ OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  CICHY WIELBICIEL(2004-09-02)
Reklama