UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szykują dożynki i proszą o Wasze głosy

2019-08-02
09:00
 
Elbląg, Szykują dożynki i proszą o Wasze głosy
fot. crsntdesign/Pixabay

Najpierw część uroczysta, w tym apel oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej odzyskania przez Polskę niepodległości. A później cały szereg atrakcji dla wszystkich: od zawodów strzeleckich, przez konkursy zespołowe i zawody, aż po zabawy. Tak Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Dobry chce uczcić 101. rocznicę odzyskania niepodległości, żeby jednak móc to zrobić potrzebuje Waszej pomocy.

Projekt, który przygotowały panie ze wsi Dobry, zakłada część oficjalną, czyli m.in. apel przed budynkiem świetlicy, podczas którego przedstawiony zostanie historia walk niepodległościowych oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej. W programie zapisano także zawody sportowe: strzeleckie, zespołowe (bieganie z noszami), biegowe (sztafeta). Przygotowano także szereg atrakcji, w tym toczenie fajerki pogrzebaczem, rzut kapustą do beczki, wyścigi koni na patykach. Jak zapowiadają organizatorzy na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, będzie też poczęstunek. Dopełnieniem tych dożynek, utrzymanych w duchu obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, mają być piosenki patriotyczne. Na koniec, według planów, miałaby się odbyć zabawa wiejska. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenie, które nazwano "Niepodległej-Nieuległa - wiejskie dożynki
       niepodległościowe" z założenia ma charakter otwarty, wziąć w nim udział może każdy. Zaplanowano je na 28 września. Projekt pomyślnie przeszedł przez pierwszy etap, kolejnym jest głosowanie, które właśnie się zaczęło. Chętni mogą oddać swój głos na ten projekt poprzez stronę, a także facebooka, to tam do 9 sierpnia załączony jest specjalnie przygotowany sondaż.

 

„Projekt będzie dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020".


       ---------Art. promocyjny---------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama