UWAGA!

Ta dzielnica jest wyjątkowa (SMS 08)

Elbląg, Mł. asp. Rafał Gorczyński
Mł. asp. Rafał Gorczyński (fot. KMP Elbląg)

Znają go na Wyspie Nowakowskiej, w Raczkach Elbląskich czy w Tropach. Traktują „jak swojego”. I nic dziwnego. Mł. asp. Rafał Gorczyński jest tam dzielnicowym od lat. Do niego mieszkańcy zgłaszają się z każdym, nawet najbardziej błahym problemem. Odwiedza wszystkich, którzy potrzebują pomocy, choć czasem do swoich podopiecznych jedzie kilka kilometrów.

Mł. asp. Rafał Gorczyński przyznaje, że jego dzielnica jest wyjątkowa. Ma swoją specyfikę, odmienną od tej w mieście.
       - Na moim terenie ludzie nadal nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości – opowiada. – To tereny popegeerowskie, gdzie największym problemem jest alkohol. Są też problemy rodzinne, a rodziny wielodzietne. Rekordziści mają ponad dziesiątkę potomstwa.
       - Ludzie z każdym problemem zwracają się do dzielnicowego -dodaje. – Jest on ich pierwszym krokiem do świata.
       Dzielnicowy na terenie wiejskim wykonuje niby pracę podobną do tej, którą wykonują jego koledzy w mieście, ale… Tu trzeba szukać innych rozwiązań, bo i mentalność ludzi jest inna.
       - Da się im pomóc, bo jest trochę możliwości – twierdzi mł. asp. Gorczyński. – Odwiedzamy ludzi z pracownikiem socjalnym z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, mocno współpracujemy z Urzędem Gminy. Tę współpracę oceniam na szóstkę z plusem, szczególnie z samorządem. Po powodzi na Wyspie Nowakowskiej pani wójt zobaczyła, że mamy braki sprzętowe. Znalazły się więc pieniądze na doposażenie dzielnicowych. Od Urzędu Gminy mamy laptopy, drukarki, samochód terenowy.
       Dzielnicowego na wsiach ludzie szanują i wszędzie jest potrzebny.
       - Zapraszają do domów, bo niektórzy nie mają nawet czym dojechać do dzielnicowego – mówi mł. asp. Gorczyński. – Zapraszają też na festyny, dożynki.
       - Radiowóz otwarty można zostawić i nikt nie ukradnie – dodaje.
       Podkreśla też, że dzielnicowy jest potrzebny i to bardzo, ale obowiązków ma dużo.
       - Policjant na dzielnicy musi znać się na wszystkim – na pracy kryminalnych, dochodzeniówki, drogówki - wskazuje.
       Mł. asp. Rafał Gorczyński ma hobby, któremu chętnie się poświęca. To wędkarstwo, które – jak zapewnia – nie jest nudne:– Nie siedzimy z wędką na brzegu. Wypływamy z kolegą łódką i poszukujemy ryby.
      
       Mł. asp. Rafał Gorczyński, rewir I, dzielnicowy północnej części gminy Elbląg:  Adamowo, Bielnik, Cieplice, Helenowo, Jagodno, Janowo, Kazimierzowo, Kępa Rybacka, Kępiny Wielkie, Nowakowo, Nowe Batorowo, Nowotki, Raczki Elbląskie, Tropy, Władysławowo, ZR Batorowo.
      
       Nr SMS-owy: 08
      
       Trwa plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 40 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 7116. W treści należy wpisać DPOLICJAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPOLICJA08. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Numery dzielnicowych można znaleźć w dziale fotoreportaży, są też dostępne na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głosowanie przeprowadzamy dzięki uprzejmości serwisu przelewy24.pl.
       Komenda Miejska Policji w Elblągu chce przekazać dochód uzyskany z głosowania SMS-owego na cel charytatywny. Natomiast osoby, które zagłosują na wybranego dzielnicowego wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody, jaką jest skuter wart ok. 3 tys. zł zakupiony w firmie SEMAX. (fot. niżej) Uhonorowanie dzielnicowego zapowiedzieli Prezydent Elbląga oraz Starostwa Powiatu Elbląskiego.
      

 


      
       Inni
       Asp. sztab. Paweł Osiadacz (DPOLICJA07)
       Mł. asp. Paweł Kazimierczak (DPOLICJA06)
       Mł. asp. Michał Szymański (DPOLICJA05)
       Mł. asp. Cyprian Leszczyński (DPOLICJA03)
       Mł. asp. Arkadiusz Deja, (DPOLICJA02)
       Asp. sztab. Andrzej Adamowski (DPOLICJA01)
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama