UWAGA!

Tablice rejestracyjne do odbioru

 Elbląg, Tablice rejestracyjne do odbioru
fot. policja

Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu trafiło wczoraj i dziś rano ponad 20 tablic rejestracyjnych. Tablice były przynoszone przez policjantów zabezpieczających zalane ulice, ale i przez samych mieszkańców.

Tablice są do odbioru w komendzie przy ul. Tysiąclecia 3. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 55 230 17 07. Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji i prewencji kryminalnej zabezpieczali ulice, na których doszło do podtopień.
       - Na głównych skrzyżowaniach w ciągu ulicy Tysiąclecia, Hetmańskiej Rycerskiej zdecydowaliśmy się na ręczne kierowanie ruchem przez policjantów – mówi kom. Wojciech Skrobotun, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Zablokowaliśmy wjazd w al. Grunwaldzką, która była zalana, bo sygnalizacja świetlna nie usunęłaby zatoru spowodowanego ilością pojazdów, stąd właśnie ręczne sterowanie. Kierowcy zdali wczorajszy egzamin i dziękujemy im za wyrozumiałość i sprawne pokonywanie utrudnień oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz zachowaną dyscyplinę.
       Również w nocy policjanci pełnili służbę na posterunkach m.in. na ulicach: Łęczyckiej, Fromborskiej, al. Grunwaldzkiej, ul. Fabrycznej, Grota Roweckiego oraz Malborskiej. Policjanci na bieżąco przekazywali informacje o sytuacji dyżurnemu KMP a ten kierował je do Zarządzania Kryzysowego.
       Służbę na drogach pełniło 116 policjantów w tym 22 policjantów ruchu drogowego, do służby weszli także żołnierze Żandarmerii Wojskowej i Inspekcja Transportu Drogowego. Z Oddziałów Prewencji KWP w Olsztynie do Elbląga oddelegowano łącznie 29 policjantów do wykorzystania podczas działań Pogotowia Powodziowego.
       Na chwilę obecną ulice są drożne, woda ustąpiła, trwa sprzątanie.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama