UWAGA!

Tak zmieni się park Dolinka

Odnowiony amifteatr, dwie plaże nad rzeką Kumielą, miejsca do rekreacji dla każdej grupy wiekowej, nowe ścieżki pieszo-rowerowe – tak m.in. będzie wyglądał park Dolinka po modernizacji. Inwestycja będzie kosztowała 12 milionów złotych, prawie 9 milionów na ten cel miasto pozyskało z funduszy unijnych. Zobacz filmową wizualizację.

Prezydent Witold Wróblewski na dzisiejszej zdalnej konferencji prasowej opowiedział o szczegółach projektu.

- Park Dolinka to około dziewięciu hektarów powierzchni i cały ten teren objęliśmy projektem, by powstał tu prawdziwy park wypoczynku i rekreacji z miejscami dedykowanymi dla poszczególnych grup wiekowych – począwszy od dzieci na seniorach kończąc – mówił Witold Wróblewski. - W sumie zamontujemy około 70 różnego rodzaju urządzeń, m.in. domki, labirynty, huśtawki, zestawy wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, zjazdy linowe i zjeżdżalnie, siłownie plenerowe, leżaki, stoły piknikowe, grille i wiele innych rzeczy, które służą do wypoczynku. W to wszystko będą też wpisane symbole naszego miasta. Powstaną także nowe ścieżki pieszo-rowerowe o łącznej długości 5 km, a rewitalizacja parku ma być wprowadzona z wykorzystaniem obecnego ukształtowania terenu. Całość będzie monitorowana.

Nowe życie otrzyma amfiteatr, który będzie przeznaczony do organizacji kameralnych wydarzeń.

- Zdania był podzielone, niemniej ostatecznie ustaliliśmy, że będzie on miał 253 miejsca, scenę o szerokości ok. 50 metrów. Na pewno nie będzie to miejsce do organizacji imprez o bardzo dużym nagłośnieniu. Do tego mamy Wyspę Spichrzów, modernizujemy też muszlę koncertową. Parkowy amfiteatr będzie udostępniany bardziej na imprezy kameralne, szkolne, organizowane przez stowarzyszenia – wyjaśnił prezydent.

  Elbląg, Widok na odnowiony amfiteatr (wizualizacja UM Elbląg)
Widok na odnowiony amfiteatr (wizualizacja UM Elbląg)

Na terenie parku mają również powstać dwie plaże.

- Naprzeciwko amfiteatru na takiej dużej polanie będzie strefa relaksu ze stołami piknikowymi, leżakami, a przed rzeczką Kumiela będzie pierwsza plaża. Druga będzie przy wodospadzie, przy jazach, tam kiedyś elblążanie plażowali. Chcemy do tego powrócić – mówiła Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Kiedy inwestycja ma być gotowa? - Czekamy na podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji z marszałkiem województwa. Jak tylko to się stanie, niezwłocznie rozpoczniemy procedury przetargowe. Trudno mi mówić o konkretnym terminie realizacji inwestycji w związku z epidemią koronawirusa. ale chciałbym, by inwestycja była zakończona do wakacji 2021 roku, ale jest uzależnione od ofert, od kwot, które oferenci zaproponują w przetargu – dodał Witold Wróblewski.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama