UWAGA!

Taneczne popisy gimnazjalistów

Elbląg, Gimnazjada Taneczna to turniej podsumowujący roczną naukę tańca, jaką prowadzą instruktorzy Centrum Tańca Promyk w szkołach gimnazjalnych
Gimnazjada Taneczna to turniej podsumowujący roczną naukę tańca, jaką prowadzą instruktorzy Centrum Tańca Promyk w szkołach gimnazjalnych (fot. nadesłane)

W piątek (29 maja) w centrum kultury Światowid odbyła się XVII Gimnazjada Taneczna. Turniej wygrała para Przemysław Lampkowski i Agata Marszałkowska z Gimnazjum nr 6.

Gimnazjada Taneczna to turniej podsumowujący roczną naukę tańca, jaką prowadzą instruktorzy Centrum Tańca Promyk w szkołach gimnazjalnych, a jego celem jest wyłonienie najlepszych tancerzy oraz szkół, które najaktywniej brały udział w zajęciach. W tegorocznym turnieju tańca wystąpiło po sześć par z każdego gimnazjum, które zostały wyłonione podczas wewnętrznych gimnazjad. - Sprawdzamy w ten sposób umiejętności, jakie zdobyli uczniowie uczestniczący w programie „Organizacja zajęć pozalekcyjnych-nauka tańca" – wyjaśnia Marek Kucharczyk z Promyka. – To program realizowany wspólnie z Urzędem Miasta w Elblągu, dzięki któremu młodzież może poznać podstawowe kroki tańców towarzyskich i ludowych oraz choreografie w tańcu nowoczesnym.

     Wyniki XVII Gimnazjady Tanecznej: I miejsce: Przemysław Lampkowski i Agata Marszałkowska z Gimnazjum nr 6, instruktor: Małgorzata Wiczenbach II miejsce: Maciej Wańdoch i Karolina Zarębska z Gimnazjum nr 8, klasa Ii, instruktor: Marek Kucharczyk III miejsce: Adam Mastalerz i Patrycja Olek z Gimnazjum nr 9, instruktor: Dorota Jedynak IV miejsce: Kamil Waszkowski i Sylwia Pliszka z Gimnazjum nr 6, instruktor: Małgorzata Wiczenbach V miejsce: Bartosz Schibowski i Magdalena Hasiura z Gimnazjum nr 3, klasa Ie, instruktor: Mateusz Dobrowolski. VI miejsce: Damian Saczko i Natalia Paczkowska z Gimnazjum nr 9, instruktor: Dorota Jedynak. Wyróżnienia: Gimnazjum nr 2 Klasa Ii z Gimnazjum nr 8.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama