UWAGA!

Te ulice w Elblągu doczekają się remontów

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

- Zmienił się prezydent, od wyborów upłynęło trochę czasu, zima już dawno się skończyła, a ulice w Elblągu nadal pełne dziur Kiedy wreszcie zostaną załatane? Dlaczego władze miasta nie podają do publicznej wiadomości harmonogramu prac? – pyta nasza Czytelniczka. Oto co ustaliliśmy.

Napraw ulic w Elblągu dokonuje na zlecenie władz miasta Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, a więc komunalna spółka. Jak informuje Zarząd Dróg od stycznia do końca kwietnia tego roku na ten cel wydano 1,5 mln złotych.

- Zostało wyremontowane już 10 486 m kw. nawierzchni ulic i chodników. Dla porównania w całym roku 2023 wykonaliśmy łącznie 12 022,75 m kw. remontów cząstkowych na wszystkich kategoriach dróg będących w naszym zarządzie wydatkując na ten cel 2 230 846,74 zł – pisze w odpowiedzi na nasze pytania Zarząd Dróg. I dodaje, że w pierwszych miesiącach tego roku „remont polegał na zabezpieczaniu najbardziej niebezpiecznych miejsc stwarzających zagrożenie dla ruchu drogowego”

- Po uruchomieniu wytwórni mas bitumicznych, co nastąpiło w marcu, rozpoczęliśmy roboty remontowe na większą skalę wykonując nowe nawierzchnie asfaltowe na remontowanych odcinkach. W pierwszej kolejności roboty te były i są prowadzone na głównych ciągach komunikacyjnych ul. Mazurska, ul. Ogólna, ul. Legionów, ul. Niepodległości, ul.al. Grunwaldzka, al. Piłsudskiego, ul. Brzeska, ul. Żeromskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Orzeszkowej, ul. Królewiecka. Aktualnie w pierwszej kolejności wykonywane będą roboty na drogach wylotowych to jest odcinki ul. Królewieckiej, następnie odcinki pozostałych dróg wylotowych rozpoczynając od ul. Mazurskiej – informuje Zarząd Dróg.

Urzędnicy zapowiadają, że „sukcesywnie” będą też prowadzone remonty cząstkowe na pozostałych ulicach wymagających takich napraw. - Rozpoczniemy je od osiedla Metalowców, ul. Morszyńskiej, ul. Chrobrego, ul. Broniewskiego, ul. Panieńskiej, ul. Druskiej – wyjaśnia Zarząd Dróg w odpowiedziach przesłanych do naszej redakcji przez Joannę Urbaniak, rzecznika prasowego prezydenta Elbląga.

 

 

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama