UWAGA!

Teatr też się będzie budować

 
Elbląg, Tak ma wyglądać główne wejście do teatru
Tak ma wyglądać główne wejście do teatru

Trwa rozbudowa Centrum Spotkań Europejskich Światowid, do remontu szykuje się sąsiad. Teatr im. Aleksandra Sewruka też chce mieć większy metraż, nowe pomieszczenia i nowe wejście na Dużą Scenę - od ul. Teatralnej. Pieniądze na ten cel są już zabezpieczone, a teraz ogłoszono przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

Choć "w jednym stoją domku" przebudowę realizują osobno. Pieniądze wywalczyło najpierw Centrum Spotkań Europejskich Światowid (cały projekt pochłonie blisko 24 mln zł), a prace ruszyły w połowie 2018 r. Nie bez kłopotów, bo wyłonienie wykonawcy inwestycji wymagało czterech podejść przetargowych. Teraz jednak mury pną sie do góry, a koniec całej inwestycji zaplanowano na 30 września 2020 r.
       Rozbudowę zaplanował też sąsiad zza ściany, czyli Teatr im. Aleksandra Sewruka. Za 6,6 mln złotych ma zostać przebudowane teatralne zaplecze. 4,5 mln z tej kwoty to unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury.
       W ogłoszeniu o przetargu na wykonawcę prac budowlanych określono, że "Inwestycja polega na remoncie i przebudowie istniejących powierzchni i rozbudowie teatru o pracownie tematyczne oraz przestrzeń funkcjonalną, czyli Małą Scenę, salę prób czytanych i sytuacyjnych, zaplecze techniczne, a także zwiększeniu powierzchni ekspozycyjnych. Rozbudowa obejmuje utworzenie nowej bryły tj. wejścia na Dużą Scenę - do budynku teatru od strony ul. Teatralnej wraz z zagospodarowaniem terenu i przebudową parkingu. W ramach inwestycji założone jest wykonani przebudowy przyłączy instalacji wewnętrznych. Projektowana rozbudowa to bryła budynku 5-kondygnacyjnego o funkcji użyteczności poublicznej. Powierzchnia użytkowa rozbudowy wynosi 943, 40 m kw. Powierzchnia remontowanych i przebudowywanych powierzchni to 1 285, 80 m kw."
       Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 20 sierpnia.
      
       Więcej o projekcie rozbudowy teatru

      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I przez to, że w jednym budynku są dwie "organizacje" tracą wszyscy. .. Ta przebudowa to kpina.
 • Dla kogo ma być ten teatr, bo chyba nie dla Wcisly, bo dla aktora podwórkowego wystarczy byle trzepak, a Koliński nawet trzepaka nie potrzebuje.
 • Po remoncie bedzie ta sama bryła PRL2.A miał byc oszklony, podświetlony, nowoczesny obiekt.
 • Dlaczego ten parking koło lodowiska nie ma połaczenia z parkingiem koło sądu. Te słupki to sobie wsadzcie w d. Byłby przejazd nie najlepiej jechać w koło.
 • za 12 groszy biorę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  kazik_(2019-07-26)
 • Skoro rozbudowa Światowida kosztuje 24 bańki, to (patrząc na zakres prac) jestem wróż-Tadeusz i przewiduję, że najniższa oferta na przebudowę teatru będzie oscylowała w granicach 12 baniek :-)
 • Lubię nasz teatr, niemniej po co rozbudowywać coś co i tak jest za duże dla naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  redrum(2019-07-26)
 • na noeej bryle budynku brakuje tylko sierpa i młota i bedzie PRL bis,...k...to akceptował tego koszmarka? przeciez to bedzie szpecic miasto przez jakies 30 lat conajmniej czyli do kolejnego remontu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  Referat(2019-07-26)
 • Dlatego że słupki są potrzebne bo już wszystko byście rozjeździli. Rusz d... I się przejdź a nie narzekasz
 • psychotyczny projekt wyraźnie zaburzony, nawet niebo jest w tej aranżacji jak z horroru, brakuje tylko latających nietoperzy, kilku wilkołakow na dachu, wyglada to obrzydliwie przygnębiająco i dołująco, widocznie w Elblagu nie moze byc normalnie, teatr dla wampirów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  Wyraź(2019-07-26)
 • Rozbudowa Teatru w Olsztynie ok. 42 mln zł, ile kosztowała budowa Filharmonii w Olsztynie ok. 64 mln zł a ile pieniędzy przeznaczono na teatr i Światowid-w 2012 wstępnie szacowano 100 mln a zabezpieczono 32 mln na obie instytucje ! Jak tu się nie wkur. .. !
 • Znakomity projekt. Oby tylko został zrealizowany bez przeróbek i poprawek w stosunku do wstępnej wizualizacji. W tego typu elewacji można jeszcze "pograć" iluminacja, co da znakomity efekt po zmroku. Będzie jednym z najładniejszych budynków miasta. 3mam kciuki.
Reklama