UWAGA!

Tędy do Elbląga na razie nie wjedziesz

 Elbląg, Tędy do Elbląga na razie nie wjedziesz
(fot. Michał Skroboszewski)

- Wjazd do Elbląga na Węźle Zachód od strony Nowego Dworu Gdańskiego jest zamknięty – powiadomił nas jeden z kierowców. Jak się dowiedzieliśmy, prace w tym miejscu mają potrwać w piątek do wieczora.

Wjazd na Węzeł Zachód od strony Nowego Dworu Gdańskiego zamknęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Powodem są prace wykonywane w ramach gwarancji, które mają zniwelować „hopkę”, jak powstała na jezdni w obu kierunkach.

- Jest to naprawa doraźna, aby zabezpieczyć to miejsce do czasu ustalenia przyczyny powstania wady i jej docelowego usunięcia. Naprawa polega na sfrezowaniu nawierzchni w miejscu tzw. „hopki” do poziomu wysokości istniejącej niwelety, a następnie jej pogłębieniu (sfrezowaniu) o grubość 4 cm, tak aby można było wykonać nową warstwę ścieralną i w ten sposób umożliwić przywrócenie docelowej organizacji ruchu – poinformował nas Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Prace rozpoczęły się w czwartek i mają zakończyć się w piątek do godz. 22. Z kolei do końca grudnia mają potrwać prace na wiadukcie przy Węźle Południe, gdzie wymieniane są dylatacje.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No cóż papraki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  22
  Zera się zgadzają(2021-12-03)
 • Fajne korki się zapowiadają na Warszawskiej; )
 • DK22 by przebudowali do klasy S, bo się na Malbork jeździć już nie da.
 • Kłamstwo !!!! Wykonawca doskonale wie o problemie i jego przyczynie !!! Rok temu dzwoniłem i rozmawiałem z GDKiK i doskonale wiedzą co jest przyczyną tej wady. Więc niech nie kłamią że teraz badają problem. Zbyt mała ilość pali w gruncie który przed i za poprostu osiadł, a to co jest zapalowane pod jezdnią, poprostu pozostało na swojej wysokości. ŻENADA !!! Problem znają od dwóch lat, od dwóch lat ta sama gadka cały czas że wiedzą, że znają, że zrobią. Tam jest do rozebrania cały odcinek po jednej i drugiej stronie, na dwóch jezdniach, więc to jest praca na miesiące, a nie kilka dni.
 • Poza tym po tej pseudo naprawie tymczAsowej, przyjdą mrozy, wilgoć, nawierzchnia która została frezowana czyli pomniejszono jej obowiązkowa i zalecaną grubość, zacznie odpadać i będą dziury. Tutaj do zamknięcia jest cały odcinek kilkaset metrów, rozebrania w cholerę, opalowania gruntu aby ten nie opadał na prawidłowej długości pod docelową jezdnią itp itd czyli rozbiórka całkowita, wybudowanie na nowo całego odcinka w jedną i z w drugą stronę. Ale to wymaga ogromnych nakładów finansowych więc dumają teraz jak z tej fuszerki wybrnąć co łatwe nie będzie
 • @PANI INŻYNIER - Spróbujcie skontaktować się z elbląskim lewakiem Robertem K on na wszystkim się zna a już na budowie dróg zęby zjadł on wam pomoże i jeśli wam jego wiedzą będzie odpowiadać bierzcie jego sobie zrobimy zrzutę na wyprawkę dla niego
 • @Niszczlewactwo - Jaki mondry wpis, jejku.
 • S ki nie będzie, będzie droga szybkiego ruchu klasy GP - czyli trzy pasy ruchu 2+1 naprzemiennie.
 • No w końcu bo płuca można odbić.
 • Jeśli masz na myśli że "mądry"to dziękuję bo jeśli twoim zdaniem jednak "mondry"to zalecam słowniczek pozdrawiam i życzę sukcesów w poprawnym pisaniu
 • Pacjent po prawo znów nie wziął leków, siostro - lewatywa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Wróbel twój pan(2021-12-03)
 • Ta zmarszczka jest od skorupy zółwia na której utrzymuje on całą ziemie. W tym miejscu jest dokładnie jej środek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  płaskoziemca(2021-12-03)
Reklama