UWAGA!

Ten eksperyment ma wyjść uczniom na zdrowie

 
Elbląg, Prezydent Witold Wróblewski podpisał dziś (16 kwietnia) umowę z firmą z Puław na doposażenie szkół
Prezydent Witold Wróblewski podpisał dziś (16 kwietnia) umowę z firmą z Puław na doposażenie szkół (fot. Anna Dembińska)

Wszystkie elbląskie szkoły podstawowe oraz dwa Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze zostaną wyposażone w sprzęt pomocny w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych i matematycznych. To część projektu "Eksperyment edukacją przyszłości". Za blisko 2 mln zł zadania podjęła się firma z Puław.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wskazuje, że celem całego projektu jest poprawa jakości kształcenia uczniów poprzez eksperyment. W tym "eksperymencie" bierze udział 680 uczniów klas VII szkół podstawowych i dwóch SOSW. Szkolenie dydaktyczne przejdzie 100 nauczycieli. Projekt zakończy się w styczniu 2020 r.
       Witold Wróblewski cieszy się z inwestycji w oświatę.
       - Pozyskaliśmy 25 mln zł na modernizację oświaty - przypomina prezydent Elbląga. - Jednym z elementów projektu realizowanego od 1 lutego 2018 r. jest doposażenie placówek w bazę dydaktyczną do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Na ten cel przeznaczamy 1 mln 699 tys. zł.
       I w ten sposób narzędzia do nauczania biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki trafią do 15 szkół podstawowych i dwóch Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Elblągu. Ich dostawcą została (wyłoniona w przetargu) firma z Puław. Na realizację zadania ma 45 dni.
       Miasto przypomina, że od października 2018 r. do końca stycznia 2019 r. w elbląskich szkołach zrealizowano 1 041 godzin zajęć wyrównawczych przedmiotów przyrodniczych i matematyki; 1 665 godzin zajęć rozwijających z przedmiotów przyrodniczych i matematyki;  264 godziny kół zainteresowań; 428 godzin konsultacji z rodzicami.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama