UWAGA!

Ten napis nie jest do wspinania się

 Elbląg, Ten napis nie jest do wspinania się
(fot. zdjęcie z miejskiego monitoringu(

Nowy napis promocyjny na starówce tak spodobał się mieszkańcom, że niektórzy z nich wspinają się na litery, siadają na ich szczycie, bujają nimi, jakby chcieli je wywrócić. Wszystkie takie przypadki nagrywają kamery miejskiego monitoringu. O rozsądek apeluje Straż Miejska.

Promocyjny napis „Elbląg” pojawił się na starówce 29 kwietnia. Już po kilku dniach elementy instalacji wymagały naprawy.

-Niektóre osoby odwiedzające naszą nową atrakcję turystyczną wspinają się na litery, siadają na ich szczycie, bujają nimi, jakby chcieli je wywrócić. Wszystkie wybryki związane z niszczeniem elementów konstrukcji rejestrowane są przez kamery monitoringu miejskiego. Strażnik - operator kamer, reaguje na każde korzystanie z napisu niezgodnie z jego przeznaczeniem i niestety, ale takie zachowania mogą zakończyć się postępowaniem mandatowym – informuje elbląska Straż Miejska. - W najbliższą sobotę elbląska starówka za sprawą otwartych ogródków restauracyjnych znowu będzie tętniła życiem i chętnych na zdjęcie z istniejącym napisem i katedrą w tle znajdzie się sporo. Apelujemy o zdrowy rozsądek i powstrzymywanie się od wchodzenia na litery. Dajmy również szansę turystom na ładne pamiątkowe zdjęcia ze sprawną konstrukcją – dodają strażnicy.


        

red. na podst. inf. Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Władze miasta wydają pieniądze na jakieś bzdury. Najwyższa pora na to żeby w ratuszu zasiedli ludzie mądrzy i kompetentni bo to co jest teraz to kpina. Czas najwyższy na prawe i sprawiedliwe władze Elbląga.
 • @TeofilSkorupa - Lepiej wydawać na takie bzdury jak urozmaicenie miasta niż finansować bezrobotnych, patologię 500+
 • skorupiaku-nie myslisz chyba o pisiorach. .. ..
 • Za takie pieniądze to powinien być kuloodporny.
 • skorupa-dzień bez wazeliny dzień stracony
 • @TeofilSkorupa - Bzdury sam piszesz, turysta robi fotę, wrzuca do social mediów i widzą to inni jego znajomi i to przyciąga ludzi. Lepsza taka promocja jak pomniki, szkoda, że napis wydaje się mało solidny i idiotoodporny.
 • No nie wierze serio takie barany mieszkaja w Elblagu?. ? Co musi wlezc na napis. Badz rodzice ktorzy na takie zachowania dzieci pozwalaja. ? Stoje kiedys na gorce, park Taugutta jakis baran wlasciwie dwa, oznaczaja krzyz, ten duzy. Flamastrem oznacza niedowartosciowany chloptas, swoje miejsce. Swoje inicjaly. Podchodze wkurzona na maksa. Nie chodzi o krzyz, chodzi o zachowanie tych ludzi i mu mowie: chlopie wez sobie na d. .. .. namaluj te znaczki. Lekko sie wystraszylam, bo kolega ochroniarz stal z pieskiem rasy bardzo groznej. Ale sie zagotowalam. Gardze takimi osobnikami. W domu, na glowie, d. .. se maluj swoje inicjaly. A nie po miescie.
 • Wspinają się na nie bombelki 500+, a przewąchani od taniej amfy ojcowie i na wiecznym zasiłku madki robią zdjęcia jaki to Brajanek sprytny i cyk na fb z dopiskiem „szlachta nie pracuje”
 • W tym mieście to trzeba ruszyć gospodarkę, żeby ludzie mieli pracę i godnie zarabiali. Bo to co się teraz dzieje to jest masakra, zapier. .. .ć za głodowe stawki. Sam napis nie wystarczy, żeby miasto było atrakcyjniejsze.
 • @TeofilSkorupa - Hej Teofil ty jedz pod dom kaczuszki i wyrecz policje i stoj i pilnuj jego chaty. Mozesz nawet jezorem lizac mu chodnik. Ale skoncz swoje wypociny w komentarzach bo sie zwyczajnie ODMIESZASZ !!!
 • Qurcze- wkurzające jest to! Miasto robi prowizorkę, a później strofuje ludzi! Otóż takie miejskie instalacje przygotowuje się z myślą o wszystkich wspinających się, siadających, przytulających, otulających. Powinny być wykonanie z materiałów trwałych, niemal niezniszczalnych! Jeśli płaci się 60 000 zł. za plastik z ledami, to otacza się takie "cudo"miejskie 3 - metrowym murem betonowym. Taka sama fuszera jak z fontanną na Starówce- tanio, bidnie, nawet jej uruchomić nie można, po okresie gwarancji, bo "sika"w każdym możliwym kierunku! Albo robić coś dobrze i jakościowo albo nic, nie udając, że coś się w "mieście dzieje":-(
 • "Apelujemy o (. .. )powstrzymywanie się od wchodzenia na litery. ""Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?"
Reklama