UWAGA!

Ten przejazd zniknie

 Elbląg, Wkrótce tutaj nie będzie można zawracać
Wkrótce tutaj nie będzie można zawracać (fot. Anna Dembińska)

Budynek nowego sądu przy ul. płk. Dąbka ma być gotowy w przyszłym roku, ale już teraz wiadomo, że organizacja ruchu drogowego w tym miejscu – ze względów bezpieczeństwa – musi się zmienić. Urzędnicy chcą zlikwidować przejazd na wysokości sądu, na którym obecnie można zawracać.

Ruch samochodowy w okolicy sądu przy ul. płk. Dąbka powinien się zwiększyć wraz z otwarciem nowej siedziby Temidy. Urzędnicy, odpowiedzialni za drogi w mieście, już się do tego przygotowują, o czym na komisji gospodarki miasta opowiadał Marek Kuna z Zarządu Dróg.
       - Sąd ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2017 roku. Z analiz, którymi dysponujemy, wynika, że istniejący obecnie na wysokości sądu przejazd będzie stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, dlatego będziemy musieli go zamknąć – mówił na komisji Marek Kuna. - Niezbędne też jest dostosowanie układu drogowego do nowej sytuacji. Wjazd do sądu będzie możliwy od strony ulicy Karowej i Dąbka, ale konieczna będzie również przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulicy Dąbka z Pionierską i Cichą. Będą one skoordynowane za pomocą światłowodu, w ten system też zostaną wpięte sygnalizacje na odcinku od ul. Hetmańskiej do Dąbka.
       Wszystko po to, by możliwe było funkcjonowanie w tej części miasta także trakcji tramwajowej, która ma biec ulicą 12 Lutego. Władze miasta chcą jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na wykonawcę trakcji. 29 lutego podpisano umowę z jedną z firm na aktualizację dokumentacji projektowej, która ma zakładać m.in. przebudowę skrzyżowania Teatralna – Nowowiejska.
       Przypomnijmy, że budowa trakcji wraz z zakupem tramwajów ma kosztować 25 milionów złotych, milion na prace związane z tą inwestycją zaplanowano w tym roku. Inwestycja ma być gotowa do 2018 roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kolejny głupi pomysł urzędników tak jak z tym rondem na Konopnickiej. Te miejsce do zawracania jest potrzebne, niech tam powstanie rondo i wszystko po sprawie. A kolejne rondo powinno być u zbiegu ulic Grottgera Rawskiej i Łęczyckiej bo tam jest duży ruch w godzinach szczytu. Nawet rano przed 7.00
 • Zamiast zwiększać możliwości drogi to urzędnicy je ograniczają. Departamentem dalej zarządza pani bez prawa jazdy?
 • na Dąbka to nowy asfalt powinni położyć, bo przynajmniej 5 lat nie nadaje się o jazdy z prędkością 50km/h
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  0
  RafałPe(2016-03-16)
 • Miasto przyjazne pieszym - psia mać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  5
  pieszy(2016-03-16)
 • Gdyby Sąd stanął w innym miejscu, np. na Modrzewinie, czy vis a vis Carrefoura nie byłoby takich kosztownych prac do wykonania. Jeszcze okaże się, że będzie gorzej po tych poprawkach niż jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  5
  Stroskany(2016-03-16)
 • Toć wiadoma sprawa ze wiecej ludzi do sadu bd jechalo od strony centrum... jak oni kuzwa pozniej zawroca do sadu? 300M jak nie lepiej dalej? Kpina! Bylo dobrze a chcecie to roz je bac... od strony carrefoura ruch sie nie zwiekszy wiec jakim cudem bd to stwarzalo zagrozenie??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  Onzly(2016-03-16)
 • Teatralna - Nowowiejska to najczęściej przebudowywane skrzyżowanie.
 • tramwaj na 12 lutego to bardzo dobry pomysł !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  izkaaaaaa(2016-03-16)
 • Może zacząć inwestować w przejścia podziemne? Takie przy szpitalu, wraz z parkingiem by się przydało! Tutaj też jakiś zjazd podziemny przydałby się. Przecież to jest główna arteria, na krańcu której jest Modrzewina. Zacznijcie myśleć! Mam wrażenie, że włodarze mijają się z rzeczywistością i są zacofani infrastrukturystycznie. Kilka takich by się przydało, ale tu trzeba mieć widzenie ogólne, a nie takie płaskie jak beton.
 • jeszcze zlikwidować przejście dla pieszych obok tego przejazdu
 • Dlaczego ta osoba zawraca niezgodnie z przepisami ruchu drogowego?? Znaki poziome rozumiem ze tej osoby nie obowiazuja?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  3
  przepisyprzepisami(2016-03-16)
 • Rondo powinno być u zbiegu ulic Grottgera Rawskiej i Łęczyckiej !!!!! Pilne ! A od Sprawiedliwości to jak najdalej !!! Bo za niewinność okradają { np. z Traktora }
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  muzyk64(2016-03-16)
Reklama